POLECAMY

Jak działają perfumy?

Każdy z nas doskonale wie, że, jeżeli bierze się pod uwagę savoir -vivre, należy ubrać się odpowiednio do swojego wieku, typu urody, sylwetki oraz odpowiednio do okazji. Dokonanie tego wszystkiego będzie możliwe, gdy będziemy posiadać odpowiednią, rozległą, wiedzę o ubraniach, kolorach, typach sylwetki i urody, o tym jakie typy ubiorów do jakich okazji pasują.
Jak działają perfumy?

To samo dotyczy perfum. W ich wypadku savoir - vivre również nakazuje: „Użyj ich odpowiednio do swojego wieku i typu urody, w odpowiedniej ilości i odpowiednio do okazji”. I również trzeba posiadać odpowiednią, rozległą, wiedzę na wiele tematów.

Jak działają perfumy?

To zależy od czterech czynników:
- zamysł ich kreatora, który wyznacza charakter i cel perfum;
- jakie substancje zapachowe wchodzą w ich skład;
- w jaki sposób zostały rozcieńczone;
- na jakie partie ciała i w jakiej ilości zostały naniesione;
- jaki jest kontekst zapachowy.

W tym jednym krótkim materiale nie zdołam omówić wszystkich tych czynników. Zacznę zatem od czynnika ostatniego, który, jeśli jest niewłaściwy, może nie tylko zniweczyć wszystkie Wasze plany, ale również doprowadzić do sytuacji, że osiągnięty skutek będzie wprost przeciwny do zamierzonego – mówiąc delikatnie nie będziecie ładnie pachnieć.

Jak nakładać perfumy

Perfumy muszą zatem być naniesione na ciało, z którego zostały ostatnio usunięte inne zapachy. Trzeba też włożyć na siebie ubranie, które nie zawiera substancji zapachowych ( np. pozostałości po użyciu innych perfum dzień czy dwa wcześniej).

Kobiety stosując perfumy nie posiadają z reguły świadomości, że same wcześniej naniosły na swoje ciało inne substancje zapachowe, które wchodząc w reakcję z substancjami zapachowymi znajdującymi się w perfumach spowodują powstanie nieprzewidywalnego, najczęściej jednak nieprzyjemnego, zapachowego skutku.

W jaki sposób kobiety nanoszą na swoje ciało inne substancje zapachowe?

Stosując mydła, szampony, żele pod prysznic, odżywki, kremy, dezodoranty. I tak, np. mydło może być o zapachu lawendy, szampon konwaliowy, kremy z nutą jakichś konkretnych perfum, itp.

Polecamy: Faux pas i gafa

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie wszystkich tych specyfików z jednej firmy z kompletu o jednolitym, identycznym z danymi perfumami, zapachu. W innych wypadkach należy zastosować środki bezzapachowe lub dokładnie umyć się samą wodą.

Gdy kobieta zastosuje jakieś perfumy ich zapach przechodzi na jej ubranie. Należy zatem albo to ubranie wyprać albo założyć do nowych perfum nowe ubranie. Trzeba też uważać, bo nowe ubranie powieszone obok ubrania, które przeszło mocno zapachem poprzednio stosowanych perfum może również „zarazić się” tym zapachem.
Kobieta powinna pamiętać, że zapachowe właściwości perfum mogą być zaskakująco inne niż normalnie, gdy naniesie się je na skórę w okresie miesiączki, podczas przeziębienia, grypy. lub innej choroby, gdy zmienia się temperatura organizmu i wydzielane przez skórę nieco inne naturalne substancje, podczas przyjmowania wielu leków. W takich wypadkach najlepiej powstrzymać się od używania perfum.

Kobieta powinna też pamiętać o tym, że nie można wybierać perfum tylko na podstawie powąchania ich w buteleczce lub poznania ich zapachu poprzez obwąchanie koleżanki.

Zapach perfum może się zmienić diametralnie w wyniku zetknięcia się z niepowtarzalnymi wydzielinami danej kobiety. Inaczej będą zatem bardzo często pachniały czyste perfumy (nie na skórze), inaczej na skórze koleżanki, inaczej na Waszej skórze.

Czytaj także: Czym jest elegancja?

Nanosząc perfumy na swoją skórę kobieta powinna brać pod uwagę przewidywaną temperaturę swojego ciała i przewidywaną temperaturę otoczenia.
Perfumy będą inaczej zachowywały się, gdy kobieta będzie siedzieć nieruchomo, a inaczej gdy będzie się intensywnie ruszać, np. tańczyć ( w tym drugim wypadku zacznie się pocić, a temperatura powierzchni jej ciała wzrośnie co może posiadać znaczny wpływ na charakter i intensywność zapachu perfum).
Perfumy będą inaczej się zachowywać w mroźny a inaczej w upalny dzień, inaczej w pomieszczeniu, w którym jest 16 stopni, a inaczej w pomieszczeniu, w którym jest 22 czy 24 stopnie.

Kobieta powinna się nauczyć reagować na te wszystkie wahania temperatur stosując odpowiednio mniej lub więcej perfum, nanosząc je na miejsca dobrze ukrwione (wtedy intensywnie pachną) lub nieukrwione (tam, gdzie wystają kostki).

Zobacz stronę eksperta: www.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Jak się mają cztery czynniki do pięciu stwierdzeń podanych niżej od myślników?