Pomalowne paznokcie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Dlaczego powstają pęcherzyki powietrza na lakierze do paznokci - przyczyny zjawiska

My też to zawsze robiłyśmy!
Karolina Kalinowska / 10.11.2017 16:27
Pomalowne paznokcie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Estetycznie wykonany manicure to piękna ozdoba, która może zastąpić nawet biżuterię. Jednak wiele kobiet ma problem z jego samodzielnym wykonaniem. My musimy przyznać, że również się do nich zaliczamy.

Bardzo częstym problemem są pęcherzyki powietrza, które pojawiają się na paznokciach zaraz po nałożeniu lakieru. Zawsze zastanawiałyśmy się, dlaczego tak się dzieje. Wszystko przez jedną czynność, którą wykonujemy zaraz przed pomalowaniem paznokci.

Modne kolory lakierów do paznokci na jesień 2017

Czego nigdy nie robić z lakierem do paznokci?

Nigdy nie potrząsajcie buteleczką lakieru do paznokci, bo przez to powietrze zatrzymuje się wewnątrz opakowania. W środku tworzy się bardzo dużo mikroskopijnych pęcherzyków, które nie są widoczne gołym okiem, ale niestety są przenoszone na paznokcie i zaczynają się pojawiać chwilę po nałożeniu kosmetyku na płytkę paznokcia.

Jeżeli już musicie potrząsnąć buteleczka lakieru do paznokci, to odczekajcie ok. 30-40 minut, zanim go użyjecie. Jeżeli nie możecie tak długo czekać, to weźcie buteleczkę między obie ręce i rolujcie ją przez chwilę, aby delikatnie rozgrzać znajdującą się w środku substancję. Dzięki temu lakier będzie znacznie lepiej się rozprowadzał.

Krem BB i róż do paznokci? Jedna z marek wprowadza rewolucyjne produkty do manicure

 

Moon nails #hybryda #manicuretime #moonnails #nailspapoland

Post udostępniony przez Nail Spa Marzena Kanclerska (@nailspapoland)