POLECAMY

12 sztuczek, które pomogą wam się dobrze spakować

Przeczytaj przed podróżą!
12 sztuczek, które pomogą wam się dobrze spakować fot. Fotolia

Jak dobrze się spakować?

Na pewno wiele z was jest jeszcze przed urlopem, dlatego mam dla was kilkanaście sztuczek, które pozwolą wam w doskonały sposób się spakować. Zaoszczędzić miejsca w walizce, a do tego nerwów.

1. Opakowanie na tabletki

Jeśli zabieracie ze sobą na wyjazd biżuterię, drobiazgi powkładajcie do przegródek w pakowaniu na lekarstwa. W ten sposób na pewno niczego nie zgubicie.

2. Guziki

Jeśli wiecznie szukacie "drugiego kolczyka" na podróż zapnijcie kolczyki na guzikach. W ten sposób zawsze będą w komplecie.

3. Krótki wyjazd

Jeśli planujecie krótki wypad nie zabierajcie ze sobą całych opakowań kosmetyków. Krem pod oczy, czy fluid przelejcie do opakowania na soczewki. W ten sposób zaoszczędzicie dużo miejsca.


jak pakować walizkę
fot. kolaż Polki.pl

4. Buty to zawsze dobre rozwiązanie

Pamiętajcie, że buty zajmują najwięcej miejsca. Dlatego warto poupychać w nich np. kosmetyki lub chociażby skarpetki.

5. Sposób na perfumy

Jeśli boicie się o perfumy, o to, że w czasie podróży butelka może się potłuc, czy porysować włóżcie ją do skarpetki. W ten sposób będzie dobrze zabezpieczona i będzie zajmować mniej miejsca niż w kosmetyczce.

6. Alternatywa

Zamiast zabierać kurtki, czy grube bluzy pomyśl o spakowaniu dużego szala, czy paszminy. Jeśli nie jedziesz na Syberię, a na bardziej egzotyczny wyjazd szal na ramionach zapewne ci wystarczy. A zajmuje dużo mniej miejsca!

7. Torebki

Żeby urozmaicić swoją garderobę weź dużo dodatków. Jednak zamiast torebek, które zajmują dużo miejsca weź kilka szmacianych toreb z modnymi nadrukami. Świetnie sprawdzą się w podróży, a do tego możesz wziąć ich kilka.

8. Sposób na zgniecenia

Jeśli zabierasz ze sobą ubrania, które łatwo się gniotą zapakuj je w foliowy pokrowiec, jak z pralni. Dzięki temu zniekształcenia, które powstaną nie będą trwałe. To naprawdę działa!

9. Ręczniki

Jeśli jedziecie w miejsce gdzie nie będziecie miały zapewnionych ręczników w hotelu rozłóżcie je na dnie walizki. Nigdy nie zwijajcie ich w rulon lub kostkę.

10. Strategiczny strój

W podróż ubierz się w rzeczy, które są nieporęczne. Kapelusz zawsze zakładaj na głowę. W ten sposób znajdzie się więcej miejsca na suweniry.

11. Sposób na kosmetyki

Na wyjazd zabieraj kosmetyki, które się już kończą. W ten sposób zużyte opakowania zostawisz na miejscu. Nie będziesz musiała ich zabierać z powrotem do domu.

12. Wyższa szkoła jazdy

Dla wprawionych podróżników hitem są torby próżniowe. W ten sposób zaoszczędzisz dużo przestrzeni. Gorzej będzie z pakowaniem się w drodze powrotnej. Jednak zawsze można wykombinować skądś odkurzacz...?

Więcej trików stylistów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Trzeba pakować bagaż z głową. Najlepiej zrobić listę tego, co niezbędne na czas wyjazdu. Sami na szczęście nie musimy jej tworzyć, a wystarczy do tego celu wypróbowac narzędzie o nazwie MyLuggage. Kojarzycie? Działa bardzo prosto i dostarcza każdemu podróżnikowi zestawienie najpotrzebniejszych na czas urlopu rzeczy do spakowania. Bardzo ułatwia to życie!
/rok temu
Torby próżniowe to fatalny pomysł, gdyż włożone w nie ciuchy gniotą się niemiłosiernie. Gorzej za to z wykombinowaniem sobie/ wypożyczeniem żelazka. Organizery podróżne to moje najnowsze i sprawdzone odkrycie.
/rok temu
Jak dobrze się spakować, przede wszystkim nie robić tego na ostatnią chwilę i tyle
POKAŻ KOMENTARZE (1)