POLECAMY

Jak szybko się opalić na słońcu? Poznaj 5 prostych sposobów

Wyjeżdżasz na kilka dni i chcesz szybko opalić się na słońcu? Skorzystaj z naszych porad i poznaj 5 prostych sposobów na piękną opaleniznę.
Jak szybko się opalić na słońcu? Poznaj 5 prostych sposobów fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Przed tobą spontaniczny wyjazd na kilka dni i chcesz się szybko opalić, ale nie wiesz jak? Przede wszystkim pamiętaj, że skóra nie jest przyzwyczajona do słońca. W ciągu pierwszych dni nie leż plackiem na plaży, bo możesz się poparzyć i zamiast wymarzonej opalenizny, będziesz straszyła czerwienią. Odradzamy również długotrwałe wylegiwanie się na słońcu, zwłaszcza między 11 a 14, gdy świeci ono najmocniej. Doskonale wiemy, że rady radami, a życie życiem i wiele z nas chce szybko mieć delikatnie brązową skórę. W takim razie jak możesz się szybko opalić?

Te kosmetyki powinny się znaleźć w każdej letniej kosmetyczce!

Jak się szybko opalić?

1. Sięgnij po suplementy - te preparaty przygotują skórę na spotkanie ze słońcem. W ich składzie najczęściej znajdziesz beta karoten. Zacznij je brać na początku wakacji, bo zanim zaczną działać minie trochę czasu.

2. Skorzystaj z przyspieszacza - przyspieszacz opalania to kosmetyk, który z pewnością przypadnie ci do gustu. Tego rodzaju produkty powodują przyspieszenie produkcji melaniny i dają naprawdę ładną, naturalnie wyglądającą opaleniznę.

Błyskawiczna opalenizna i ochrona przeciwsłoneczna?

3. Oliwka jako alternatywa - nie miałaś czasu, żeby kupić przyspieszać? Skorzystaj ze zwykłej oliwy - będzie działała jak olejek do opalania bez filtrów. Tylko uważaj, żeby nie siedzieć zbyt długo na słońcu, bo skóra nie jest prawidłowo chroniona.

4. Kąp się w morzu - nie wycieraj ręcznikiem po takiej kąpieli. Kropelki wody na skórze działają niczym lupa i przyciągają promienie słoneczne.

5 różnych miejsc na wakacje - 5 rożnych kosmetyczek

5. Ruszaj się - dzięki temu nie tylko będziesz szczuplejsza, ale też opalenizna będzie ładniejsza. Będąc w ruchu opalasz się równomiernie. Osoby grające w siatkówkę na plaży, wiedzą, co robią...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/rok temu
Ja sie nie moge opalać z filtrami bo wtedy nie opalam sie wcale.. I jeszcze nigdy sie nie spaliłam. To zalezy od skory
/rok temu
ja preferuje na opalanie preparat Sunea skin, można uzyskać opaleniznę nawet nie wychodząc na słońce, świetnie działa
/rok temu
Serio nuta z tego badziewia CRIME LIFE 3???
POKAŻ KOMENTARZE (9)