POLECAMY

Znamy już najmodniejsze odcienie blondu. Paleta tonacji jest imponująca!

Znajdź swój odcień i baw się w kolory!
/ 9 miesięcy temu
Znamy już najmodniejsze odcienie blondu. Paleta tonacji jest imponująca! fot. FREE

Nadal aktualne są blondy, które zdały egzamin w 2017 roku – truskawka, cukierkowy róż i fiolet. Podobnie  surowy świetlisty, mroźny platynowy blond. Modnych odcieni będzie jednak dużo więcej. W czołówce znalazły się naturalne i ocieplone tonacje:

 • platyna z odrobiną zimnego złota; 
 • srebro - silnie lśniący, metaliczny super jasny blond;
 • naturalny blond, nawet ten słowiański ("mysi") odcień, musi tylko być bardzo lśniący;
 • odcienie miodu – ciepłe barwy we wszystkich odmianach tej naturalnej słodyczy, od lipowego, po ciemny spadziowy;
 • sombre - wycieniowany blond na całej długości ciemniejszych pasm.

Ciemny blond to ulubiony odcień włosów czy raczej zmora większości Polek?

Odmian blondu jest tyle, na ile wyobraźni wystarczy twojemu fryzjerowi lub tobie. Między najczystszym odcieniem platyny, a ciemnoblond pasemkami na brązowej bazie jest przepaść i... całe mnóstwo możliwości.

Czym się kierować?

 1. Jeśli nie lubisz ryzyka zdecyduj się na delikatne sombre – poświatę blond na własnym odcieniu.
 2. Zwróć uwagę na koloryt skóry. Czy masz karnację jasną, lekko muśniętą słońcem czy może smagłą? Twoja cera wpływa na odcień włosów i odwrotnie – muszą ze sobą harmonizować.
 3. Kolor oczu też ma znaczenie – niektóre blondy wydobędą, podkreślą odcień tęczówki, inne mogą go przytłumić.

Po takiej analizie nie pozostaje ci nic innego, jak wybrać odcień dla siebie. Wybór tonacji jest naprawdę duży.

Jakie są tonacje blondu?

 • Platynowy

Najkorzystniej wygląda przy jasnych i lekko beżowych (ciepłych) odcieniach skóry. Pasuje do każdego koloru oczu, choć szczególnie dobrze podkreśla jasnoniebieskie i brązowe. 

 • Jasny popiel 

Kolor wypalonego popiołu i szarości srebra najlepiej wygląda przy jaśniejszych typach karnacji i jasnych kolorach tęczówek.

 • Naturalny

Naturalny czyli wygląda tak, jakbyś miała go od urodzenia. Przypomina wielowymiarowy (kilka spokrewnionych odcieni przenikających się warstwowo). Wygląda świetnie przy każdym odcieniu skóry – przy jaśniejszej cerze, jaśniejsze odcienie blondu, przy ciemniejszej subtelnie przyciemnione.

 • Truskawkowy

Ten ciepły czerwonawy odcień najlepiej wygląda przy jasnej skórze i jasnych kolorach oczu. Subtelność odcienia najłatwiej osiągnąć nakładając go techniką baleyage na bardzo jasne (lub rozjaśnione) włosy.

 •  Maślany

Bardzo ciepły, miodowo-żółty, słoneczny odcień najlepiej współgra z cerą o jasnym lub średnim kolorze. Pasuje do każdego koloru oczu. 

 • Letni blond

Trochę podobny do odcienia maślanego, ale bardziej spłowiały (oczywiście efekt celowo wypracowany). Słoneczne pasemka lśnią w nim na piaszczystej bazie. Tę kombinację można modyfikować w zależności od karnacji – bardziej rozjaśnić lub lekko przyciemnić. 

 • Beżowy

Tworzą go jaśniejsze, chłodniejsze refleksy na ciemniejszej podstawie. Idealny dla tzw. średnich odcieni skóry (ani jasne, ani ciemne). W razie potrzeby możesz go ocieplić, aby bardziej pasował do twojej skóry. Doskonała opcja dla osób o ciemniejszym naturalnym kolorze włosów i ciemniejszych oczach.

 • Srebrny blond

To chłodny, popielaty odcień. Jest dobrą oprawą dla jasnej cery i jasnych oczu (niebieskich, szarych, jasno zielonych). Dobra opcja dla naturalnie siwiejących włosów. 

 • Brudny

Mieszanina szarych odcieni inspirowanych kolorami łanów dojrzałej pszenicy. Rozważ ten odcień, jeśli masz zielone lub brązowe oczy i skórę delikatnie beżową. Ten odcień lepiej wykorzystać do zrobienia subtelnych pasemek lub ombre (na jaśniejszej bazie), niż kłaść na wszystkie pasma. 

 • Miodowy

Ciepły i lśniący, najlepiej wygląda przy średnich odcieniach skóry i ciemniejszych kolorach oczu, np. piwnym lub ciemnobrązowym. Można go kłaść na ciemnych włosach pozostawiając ich odcień przy korzeniach, na reszcie pasm nanieść miodowe akcenty w różnym natężeniu odcienia.

 • Złoty

Naturalnie wyglądająca, wielowymiarowa mieszanka jasnego miodu, złota i karmelu. Wygląda pięknie w zestawieniu z jasną karnacją i jasnymi oczami.

 • Kasztanowy

To mieszanina odcieni skradzionych jesiennym kasztanom – przeplatające się pasma ciemnego brązu z jasnym i płomiennymi rudościami. Do tego rozrzucone pasemka. Ten dramatyczny odcień może być noszony z dowolnym odcieniem skóry, ale wygląda oszałamiająco na jaśniejszych cerze o jaśniejszych kolorach oczu, takich jak niebieski, zielony lub orzechowy. Jest to piękny kolor przejściowy od jaśniejszych letnich odcieni blond do ciemniejszych odcieni jesieni.

 • Miedziany

Lśniący, ciemniejszy złoty odcień z bursztynowym odcieniem. Ten kolor pasuje do ciemniejszych odcieni skóry i kolorów oczu w tonacjach brązowych i zielonych. 

 • Bronde

Brązowy blond jest ciepłym, naturalnie wyglądającym odcieniem współgrającym z cerą jasną i lekko smagłą oraz kolorami oczu, takimi jak złoto-brązowy, jasnobrązowy, piwny, szary lub niebieski. Bogaty, kontrastowy kolor jest nie do uzyskania w domowych warunkach – lepiej zrobić go w salonie.

 • Cherry blond

Żywy kolor dojrzałych wiśni na ciemniejszej bazie podkreśli urodę dziewczyn z ciemniejszą karnacją i ciemnymi oczami.  Karmelowy blond kolor włosów

Polecamy także:

Blond na medal
Razem spełnimy twoje blond marzenie!
6 najmodniejszych kolorów 2018 roku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)