truskawowe blond fot. Fotolia

Truskawkowy blond - jak dobrze wyglądać w tym kolorze

Ten trend wciąż nie słabnie. Jeśli i ty masz ochotę na ten kolor, sprawdź, co zrobić, by ta metamorfoza nie stała się niewypałem.
Aleksandra Jaworska / 28.11.2017 10:38
truskawowe blond fot. Fotolia

Na truskawkowy blond skusiły się już Blake Lively, Katy Perry, Isla Fischer, Amy Adams i inne gwiazdy. Nie dziwimy się, bo pięknie rozświetla cerę. Charakteryzuje się ciepłymi, złoconymi i miedzianymi refleksami, które zmierzają w kierunku różowego koloru. Jeśli nie możesz zdecydować się, czy ufarbować włosy na rudy czy blond, ten odcień jest idealną kombinacją obu kolorów.

Odcień blondu, który staje się hitem!

1. Dobrze się zastanów, czy truskawkowy blond to kolor dla ciebie

Teoretycznie jest dla wszystkich. Blond z czerwonymi refleksami można umiejętnie dostosować do każdej karnacji, koloru oczu i każdego rodzaju włosów. Dobry fryzjer dopasuje go nawet do ciepłej, brzoskwiniowej karnacji. Taka koloryzacja uda się na włosach blond, kasztanowych lub rudych.  Ciemniejsze będą wymagać mozolnego rozjaśniania. Pamiętaj, że czerwone refleksy zwracają uwagę na wszystkie niedoskonałości cery (krostki, naczynka, zmarszczki).

2. Ostrożnie podchodź do płukanek

W tym roku w drogeriach pojawiło się ich sporo. Możesz ją wypróbować, jeśli jesteś platynową blondynką, by "przymierzyć się" do koloru. Do dwóch litrów wody dodaj ok. łyżkę stołową płukanki. Możesz dodać nieco więcej, wtedy kolor będzie bardziej intensywny. Dokładny efekt tej metody jest w zasadzie nieprzewidywalny, ale pocieszające jest to, że po 1-2 myciach zniknie.

3. Farbowanie powierz fryzjerowi

Efekt końcowy zależy od koloru wyjściowego i doświadczenia. Ponadto czerwony barwnik inaczej absorbują włosy naturalne, inaczej farbowane wcześniej. Dlatego odradzamy samodzielną trwałą koloryzację. Lepiej zrobić ją u doświadczonego fryzjera. Jeśli wymarzyłaś sobie konkretny odcień, znajdź wcześniej konkretne zdjęcie modelki i pokaż je w salonie. Powie więcej, niż tysiąc słów.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów!

4. Nie zapominaj o makijażu

Truskawkowy blond na pewno będzie się wyróżniał. Dlatego trzeba zadbać, by nie zdominował delikatnej urody. Koniecznie sięgnij po róż, by ożywić karnację. Dobrym pomysłem jest też smoky-eye lub mocniejsza szminka.

5. Dobrze dbaj o kolor

Odcienie bliskie czerwieni zmywają się najszybciej ze wszystkich. Dlatego przygotuj się na regularne wizyty u fryzjera. Jeśli truskawkowy blond został zrobiony na włosach rozjaśnionych, regularnie farbuj ciemne odrosty. Wyglądają wyjątkowo nieatrakcyjnie przy tym odcieniu blondu. Kolejna sprawa to systematyczna pielęgnacja w domu. Zaopatrz się w odżywki z przeciwutleniaczami i filtrami UV, które będą spowalniać proces płowienia.  To pozwoli na długo zachować świetlisty blond.

3 najmodniejsze odcienie włosów dla blondynki na jesień 2017