Jak pozbyć się żółtych włosów fot. Adobe Stock

Jak pozbyć się żółtego blondu? 5 sprawdzonych sposobów na niechciany kolor włosów

Żółtego blondu pozbędziesz się stosując fioletowe szampony, domowe płukanki z cytryny albo sięgając po profesjonalne tonery do włosów.
Małgorzata Machnicka / 20.04.2020 13:26
Jak pozbyć się żółtych włosów fot. Adobe Stock

Żółty blond to efekt nieudanego farbowania. Pojawia się albo od razu po koloryzacji (źle dobrana farba lub za krótko/długo trzymana) albo po kilku tygodniach, kiedy pożądany, najczęściej chłodny, popielaty albo słomkowy barwnik zdąży się wypłukać. Jak zachować idealny odcień blondu na dłużej?

Fioletowy szampon (lub płukanka)

To najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się żółtego blondu. Fioletowy szampon kupisz w każdej drogerii - ceny wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Używaj go dokładnie tak, jak zwykłego szamponu - możesz go stosować nawet codziennie.

Płukanka działa nieco silniej - wystarczy rozcieńczyć ją z wodą w proporcjach podanych na opakowaniu i wypłukać nią włosy, ale jest mniej wygodna w stosowaniu. Najtańsza płukanka dostępna w drogeriach kosztuje około 6 złotych.

Domowa płukanki z cytryny

To najtańszy sposób na pozbycie się żółtych i pomarańczowych tonów. I działa za każdym razem! Pół szklanki soku z cytryny wymieszaj z odżywką do włosów i nałóż na całą ich długość. Spłucz po 30 minutach (tuż przed spłukaniem możesz dodatkowo podsuszyć włosy, aby wzmocnić rozjaśniające działanie cytryny) i umyj włosy szamponem.

Tonery do włosów

Toner do blond włosów zmienia odcień włosów już po pierwszym użyciu, a efekt może utrzymać się nawet do kilku tygodni. Dzięki temu, że nie zawiera amoniaku (albo zawiera go bardzo niewiele) nie wnika głęboko we włosy, a tym samym ich nie niszczy - to dobre rozwiązanie dla stale rozjaśnianych pasemek, które i tak są mocno przesuszone. 

Największy wybór tonerów znajdziesz w profesjonalnych sklepach fryzjerskich - kilka podstawowych kupisz w popularnych drogeriach.

żółty blond
fot. Adobe Stock

Gencjana

Fiolet gencjanowy doskonale gasi ciepłe odcienie blondu - włosy niemal natychmiast stają się słomkowo-beżowe. Jak go używać?

Dodaj kilka kropli gencjany do wody i wypłucz nią włosy. Niestety, taki zabieg mocno przesusza kosmyki, dlatego jeśli twoje włosy nie są w najlepszej kondycji, lepszym rozwiązaniem jest dodanie jej do odżywki lub maseczki. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na całą ich długość i spłucz po kilku minutach.

Uwaga! Cały zabieg przeprowadzaj w jednorazowych rękawiczkach - gencjana bardzo brudzi wszystko dookoła (i ręce i łazienkę).

Kolejne farbowanie

Niestety, jeśli żadna z tych metod nie pomaga pozbyć się żółtego blondu albo jeśli chcesz uzyskać bardziej trwały efekt, pozostaje kolejne farbowanie. 

Jeżeli kolor włosów jest zbyt żółty, sięgnij po szampańskie i perłowe blondy, jeśli są bardziej pomarańczowe lub rude, wybierz coś z popielatych blondów.

Więcej o pięknych włosach:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)