POLECAMY

Krótkie fryzury wracają do łask! Zobacz najmodniejsze propozycje!

Odważyłabyś się na krótkie włosy?
Krótkie fryzury wracają do łask! Zobacz najmodniejsze propozycje! fot. FREE

Krótkie fryzury mają to do siebie, że przez większość z nas uznawane są za mało kobiece. Nic bardziej mylnego. Krótka fryzura potrafi odjąć kobiecie więcej lat, niż najlepszy zabieg w salonie kosmetycznym. Fryzury z krótkich włosów potrafią być nowoczesne i seksowne, a przy tym ich stylizacja zajmuje tylko kilka minut. Krótkie fryzury nie muszą kojarzyć się wyłącznie z nudą, przecież można układać je na wiele sposobów. Pomogą wam w tym kosmetyki do stylizacji, których rodzajów jest całe mnóstwo. Przeczytajcie wszystko co powinniście wiedzieć o krótkich włosach.

Sprawdź najmodniejsze fryzury z krótkich włosów

Krótkie fryzury damskie - co wybrać?

Krótka fryzura wcale nie musi oznaczać strzyżenia na chłopczycę. Krótkie włosy to również te do linii żuchwy. Przy krótkich włosach warto rozważyć grzywkę - noszona na prosto lub asymetrycznie potrafi w mig odmienić nasz look. Wystarczy podejrzeć jak robią to gwiazdy!

Jeśli nadal nie jesteś przekonana do takich włosów, koniecznie obejrzyj inspirujące zdjęcia modelek, piosenkarek czy aktorek. Małgorzata Kożuchowska od lat lansuje krótką fryzurę. Dzięki niej wygląda olśniewająco i zdecydowanie lepiej niż kilkanaście lat wcześniej. Krótkie włosy kocha też Dorota Gardias, Magda Mołek, Emma Watson, Charlize Theron.

Modne krótkie fryzury - obejrzyj nasz katalog fryzur!

Krótkie fryzury - dla kogo?

Niestety, nie dla każdego. Bardzo krótkie włosy zdecydowanie odradzamy okrągłym i kwadratowym buziom. Być może zabrzmi to dziwnie, ale warto brać pod uwagę kształt głowy, jeśli decydujemy się na ostre cięcie. Z krótkich włosów zadowolone będę te z was, które nie mają codziennie czasu na układanie fryzury.

Istnieje prosty sposób by przekonać się, jaka długość włosów najlepiej pasuje do danej osoby. Wystarczy zmierzyć odległość od płatka ucha do brody. Pomiaru można dokonać przy użyciu zwykłej linijki - wystarczy trzymać ją pionowo przy twarzy. Jeśli zmierzony odcinek jest dłuższy niż 5,7 cm, lepiej zrezygnować z myśli o krótkiej fryzurze. Niższa wartość oznacza natomiast, że zdecydowanie warto pomyśleć o radykalnej zmianie długości włosów.

Pielęgnacja krótkich włosów

Krótkie włosy zazwyczaj są w dobrej kondycji. Jedyne, co je niszczy to duża ilość kosmetyków używanych do stylizacji - lakiery, pianki, żele i woski bardzo je przesuszają. Dodatkowo suszenie ich gorącym powietrzem, prostowanie, albo układanie na lokówce, nie sprawia, że ich kondycja się poprawia. Staraj się przynajmniej raz na 2-3 dni używać odżywki (lekkiej, aby za bardzo nie obciążać włosów), a raz w tygodniu funduj im półgodzinny zabieg nawilżający. Nie dla ciebie są olejki i odżywki w spraju - po nich twoje włosy mogą być zbyt oklapnięte i bez życia.

A co powiecie na boba? Zobacz najmodniejsze fryzury!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)