POLECAMY

To najbardziej seksowna i kobieca metoda koloryzacji. Dowiedz się więcej o sombre!

Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z sombre.
To najbardziej seksowna i kobieca metoda koloryzacji. Dowiedz się więcej o sombre! fot. FREE

Sombre (od słowa "soft" - łagodny, delikatny i znanego wszystkim "ombre" - cień) to delikatniejsza, mniej kontrastowa wersja ombre. Włosy sombre są jaśniejsze w okolicach twarzy oraz na końcach, a przejścia kolorystyczne pomiędzy odcieniami są bardzo subtelne, dzięki czemu wyglądają niezwykle naturalnie i seksownie - jak włosy rozjaśnione słońcem. Pod hashtagiem "sombre hair" można znaleźć na Instagramie całe mnóstw inspiracji. Ogromną zaletą sombre jest to, że odmładza, dodaje włosom objętości i sprawia, że włosy wyglądają na bardziej zadbane. Nie wiesz jak zrobić sombre na włosach? Przeczytaj nasze porady!

Włosy sombre - najmodniejsze inspiracje z Instagrama

Sombre hair - dla kogo?

Tak naprawdę dla każdej z nas. O ile ombre jest zarezerwowane raczej dla ciemniejszych, dłuższych i gęstych włosów, o tyle sombre będzie świetnie prezentowało się na każdych włosach, niezależnie od koloru i długości (odradzamy wyłącznie sombre na krótkich włosach). Nam najbardziej podoba się włosach do ramion w kolorze karmelu.

Włosy sombre - jak zrobić?

Najlepsze efekty uzyskacie, gdy rozjaśnienie będzie stopniowe i prawie niezauważalne. Dlatego jaśniejsze pasma powinny zaczynać się już kilka centymetrów poniżej nasady włosów. Sombre możecie wykonać na każdym kolorze włosów. I na wszelki wypadek uspakajamy wszystkie blondynki (bo najczęściej to właśnie blondynki obawiają się, że na ich włosach efekt nie będzie odpowiednio widoczny). Sombre blond też wygląda rewelacyjnie!

Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie dobrego fryzjera. W tej chwili sombre jest już tak popularne, że nie powinno być żadnym problemem dla specjalisty, więc nie musicie obawiać się wpadek.

Sombre a ombre - czym się różnią?

Najbardziej oczywistą różnicą jest stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. W przypadku ombre efekt jest niezwykle wyrazisty - bardzo często brązy są łączone z jasnym blondem. Niektóre kobiety zraża aż tak drastyczna różnica tonów, dlatego chętniej decydują się na sombre. Jest znacznie delikatniejszy, a fryzjerzy uważają, że dobrze wykonane sombre to nie więcej niż jeden ton różnicy między nasadą a końcówkami włosów. My przychylamy się do ich zdania - zdecydowanie bardziej wolimy naturalność, niż sztuczne przejście kolorów.

Sombre a ombre? Sprawdź, czym różnią się te metody farbowania

Sombre - cena

Oczywiście wszystko zależy od salonu, w którym wykonamy sombre, choć nie da się ukryć, że to droga metoda koloryzacji. Wszystko dlatego, że wymaga olbrzymiej wprawy fryzjera. Ceny wahają się od 200 do 350 złotych. Jeśli macie doświadczenie z samodzielnym farbowaniem włosów, możecie z sombre poeksperymentować w domu. Warto wtedy poprosić o pomoc koleżankę lub mamę.

Chcesz rozjaśnić w domu włosy w stylu sombre?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
sombre zawsze fajnie wygląda, ombre z resztą też, ale co z tego skoro to jest strasznie drogie i w zasadzie dobrze wygląda tylko chwilę czyli miesiąc dwa...