Dieta na zdrowe włosy

Zdrowe włosy, to piękne włosy. Kiedy zaczynają wypadać lub stają się suche i łamliwe, to sygnał, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Na pomoc może przyjść nam odpowiednia dieta.
/ 22.02.2010 11:05
Dieta na zdrowe włosy

Chociaż wygląd naszych włosów zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych, odpowiednia pielęgnacja może przynieść doskonałe efekty. Same kosmetyki nie zdziałają jednak cudów. Żeby skutecznie odżywić włosy, trzeba dostarczyć im niezbędne elementy „od środka”. Stosując przyjazną włosom dietę, wzmocnimy je i sprawimy, że będą błyszczące. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, po jakie produkty i ich kompozycje sięgnąć, aby dostarczyć włosom wszystko, czego potrzebują.

Białko

Podstawowym budulcem włosów są białka, niezbędne jest zatem dostarczenie organizmowi odpowiedniej ich ilości. W tym celu najlepiej wybierać produkty bogate w białka, takie jak mięso i jaja. Wegetarianie mogą sięgnąć po rośliny strączkowe, takie jak soja oraz po nabiał i produkty mleczne. Dobrym źródłem białka są także orzechy.

Minerały dla włosów

  • Żelazo – znajdziemy je w chudej wołowinie, gotowanej fasoli, grochu, szpinaku, brokułach.
  • Cynk – zawiera go drób, ryby, kasze i chleb pełnoziarnisty.
  • Miedź – znajduje się w owocach morza, warzywach strączkowych, awokado, kiwi.
  • Magnez – jego źródło to gorzka czekolada, kasza gryczana, fasola.
  • Krzem – zawiera go skrzyp, pokrzywa, mleko i przetwory mleczne.

Zobacz także: Dieta na zdrowe włosy

Witaminy dla włosów

  • B2 (ryboflawina) - mleko i jego przetwory, produkty pełnoziarniste, jaja, ryby,
  • A – pomidory, marchew, nabiał, jaja, wątroba,
  • E – oleje roślinne, orzechy, mąka pełnoziarnista, zielonolistne warzywa,
  • B7 (biotyna) – orzechy, żółtko jaj, mąka pełnoziarnista, pomidory.

 Zobacz także: Zioła do włosów

Nienasycone kwasy tłuszczowe

NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, to tzw. kwasy egzogenne. Oznacza to, że organizm nie jest w stanie wytworzyć ich sam, muszą zostać do niego dostarczone wraz z pożywieniem. NNKT są naszym nieocenionym sprzymierzeńcem, w trosce o zdrowie powinniśmy zadbać o bogatą w nie dietę. Również nasze włosy „nakarmione” NNKT odwdzięczą się blaskiem i sprężystością. Gdzie szukać nienasyconych kwasów tłuszczowych? Dobrymi źródłami NNKT są oleje roślinne, takie jak olej arachidowy i sojowy oraz ryby, szczególnie łosoś.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/5 lat temu
Dobra dieta nie jest zła :) Ale wydaje mi się, że dieta to nie wszystko. Niezbędny jest też porządny szampon, najlepiej ze sklepu fryzjerskiego: http://www.kalamis.pl/product-pol-4296-Health-Factor-Daily-Dose-Shampoo-250-ml.html
/6 lat temu
[b]Praca dodatkowa dla każdego. 15 zł / h. Wprowadzanie danych na stronach www, wypełnianie ankiet internetowych. 3-5 godzin dziennie. Krótkie CV proszę kierować pod adres mailowy: agnescio@wp.pl[/b]
/6 lat temu
Najlepiej jest przynajmniej raz w miesiącu podcinać końcówki i oczywiście zdrowo się odżywiać, ćwiczyć i dbać o codzienną pielęgnację włosów, szczególnie teraz.
POKAŻ KOMENTARZE (3)