Myślisz o manicure tytanowym? Oto 8 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz

Czy warto go wykonać?
Myślisz o manicure tytanowym? Oto 8 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz fot. FREE

Manicure tytanowy to alternatywa dla hybrydy, manicure żelowego czy akrylowego. Zyskuje coraz większą popularność, bo nie niszczy paznokci i ładnie wygląda. Czy zdecydować się na manicure tytanowy? Zdecyduj sama!

Manicure tytanowy lepszy niż hybryda!

1. Wygląda naturalnie

Cienka warstwa na paznokciu sprawia, że wyglądają one bardzo estetycznie.

2. Manicure tytanowy jest wytrzymały

Jest bardziej elastyczny niż akryl, mimo to wytrzymuje do 4 tygodni bez odprysków i zarysowań.

3. Szybko i łatwo się go aplikuje

Manicure tytanowy ma kilka etapów: nałożenie witaminowej bazy oraz zanurzenie paznokcia w pudrze, następnie aplikacja preparatu wysuszającego, który błyskawicznie go utwardza. Wszystko zajmuje 45 minut.

4. Nie wymaga użycia lampy UV

Promieniowanie UV nie jest zbyt zdrowe dla skóry dłoni.Dermatolodzy z Georgia Regents University, opublikowali w JAMA Dermatology badania, z których wynika, że chociaż ilość promieniowania UV wytwarzanego przez lampę do paznokci podczas jednej wizyty w salonie nie stanowi poważnego problemu, to już kilka wizyt szkodzi naszej skórze (pamiętajmy, że promieniowanie UV emitują także jarzeniówki, narażamy się na nie podczas opalania).

5. Manicure tytanowy nie niszczy paznokci

Wręcz je wzmacnia, gdyż dostarcza dawkę witamin (A, E, D3, B5) oraz wapnia.  Witaminy A, D i B wzmacniają kondycję płytek, witamina E zapobiega ich żółknięciu, z kolei wapń chroni je przed łamaniem i rozwarstwianiem. Już po drugiej aplikacji, nawet najbardziej zniszczone paznokcie odzyskują swój zdrowy wygląd.

Pomysły na jesienny manicure

6. Dobry dla wrażliwych i fanek eko

Do manicure tytanowego stosowane są produkty wegańskie, bez składników pochodzenia zwierzęcego, nie testowane na zwierzętach. Wszystkie składniki manicure są organiczne, dlatego można zapomnieć o nieprzyjemnym pieczeniu.

7. Usuniesz go kilkoma sposobami

Jednym z nich jest usunięcie tytanu w salonie poprzez profesjonalne użycie frezów. Następną metodą jest spiłowanie pierwszej warstwy chroniącej cały manicure, a następnie nałożenie folii z acetonem. Można też piłować ręcznie. Jednak ten sposób zajmuje najwięcej czasu, przydaje się wtedy, gdy nie znosimy dźwięku frezarki lub zapachu acetonu.

8. Manicure tytanowy nie jest tani

Niestety, to jego wada. W salonie kosztuje od 100 zł za paznokcie w jednym kolorze, więcej niż jeden kolor do 150 zł. Usunięcie manicure to wydatek ok. 20 zł. W internecie kupisz zestaw startowy za ok. 450 zł.

Ulubiony lakier Małgorzaty Rozenek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/2 miesiące temu
@aga bardzo cenię ten naturalny wygląd właśnie :)
/6 miesięcy temu
Tytany przede wszystkim wyglądają bardzo naturalnie i są praktycznie niezniszczalne :) zrezygnowałam z hybryd i korzystam już tylko z pudrów (generalnie Revi). Koniec końców efekt jest dużo lepszy od hybrydy :D
/6 miesięcy temu
U mnie tytany trzymały się nawet 6 tygodni, przynajmniej te robione pudrami Revi! Tylko na odrost trzeba było uważać, ja akurat sobie go uzupełniałam :D klasa sama w sobie, ciężko było do hybryd wrócić.
POKAŻ KOMENTARZE (4)