Według Polaków kwarantanna ma bardzo dobry wpływ na JEDEN aspekt ich życia. Jaki?

Polacy źle znoszą kwarantannę fot. Adobe Stock
Nie wszyscy cieszą się z dodatkowego czasu w domowym zaciszu. Ankieta pokazała całą prawdę na temat kwarantanny.
/ 06.04.2020 11:31
Polacy źle znoszą kwarantannę fot. Adobe Stock

Minęły trzy tygodnie od czasu wprowadzenia w kraju specjalnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Polacy pozostają w domach, stosując się do dobrowolnej kwarantanny. Czy są z tego powodu zadowoleni? Wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Wirtualną Polskę stawiają sprawę jasno. 

Polacy mają dość kwarantanny 

Badania przeprowadzono na grupie 1062 osób powyżej 18. Roku życia. Epidemia panująca w kraju i związany z nią obowiązek izolacji społecznej to dla wielu Polaków ogromny problem. U 42% badanych obowiązek pozostania w domach wywołuje niechęć i powoduje znaczne obniżenie nastroju. Z kolei ta sama okoliczność nie budzi żadnych emocji w kolejnych 42% respondentów. 

Z ankiety wynika również, że samopoczucie w czasie kwarantanny jest inne u różnych grup wiekowych. Izolację najlepiej znoszą osoby w wieku 18-24 lat. Z poczuciem odosobnienia nie radzą sobie zbyt dobrze młodzi dorośli, czyli przedział wiekowy 25-44 lata. 

Koronawirus w Polsce. Zaleta kwarantanny domowej

Ankietowani zgadzają się jednak, że kwarantanna domowa wpływa pozytywnie na jeden z aspektów ich życia. Chodzi o kontakt i relacje z domownikami, o których na co dzień często zapominaliśmy w panującym wokół pośpiechu. 

Aż 34% badanych twierdzi, że samoizolacja ma pozytywny wpływ na ich relacje rodzinne. U 38% kwarantanna nie wniosła do relacji domowych żadnych zmian. Z kolei pogorszenie kontaktu z bliskimi deklaruje zaledwie 16% osób. 

Koronawirus w Polsce. Aktualne statystyki

Na dzień 6 kwietnia potwierdzono w kraju 4201 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 98 osób. Są też dobre wieści. 136 pacjentów wyzdrowiało i nie wykazuje już objawów. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej przyznaje jednak, że szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami. Rząd szacuje, że najgorsza sytuacja dotknie nas na przełomie maja i czerwca. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie: 

Redakcja poleca

REKLAMA