POLECAMY

Nowy spot MEN, a w nim? Kobieta jako głupiutka kura domowa...

Czy takie powinny być Polki...?
Nowy spot MEN, a w nim? Kobieta jako głupiutka kura domowa... fot. screen youtube: Dobra Szkoła MEN - programowanie
Nowy spot MEN zaskoczył. Niestety negatywnie. Co widzimy w krótkim, bo zaledwie 30-sekundowym filmiku? Inteligentny syn (chłopiec) siedzi na kanapie i programuje. Uruchamia iRobota, ekspres do kawy, czy odtwarzacz muzyczny. Pochłonięta sprzątaniem matka nie wie, co się dzieje. Na szczęście inteligentny chłopiec wszystko jej wyjaśnia. By pomóc mamie i dać jej więcej czasu dla rodziny, postanowił zaprogramować inteligentne mieszkanie. Brzmi świetnie! Zupełnie jak reklama z czasów PRL...

Czy politycy PiS nienawidzą kobiet? 

Rola kobiety

Kobieta to matka, żona, sprzątaczka i kura domowa. Do tego nie zna się na nowej technologii. Jest nią przerażona. Na dodatek jej współczynnik inteligencji jest rażąco niski. Niższy niż IQ jej syna. Przerażające! Ale może właśnie tak powinna być współczesna Polka? Syn, co akurat mu się chwali, zaprogramował dla niej inteligentny dom. Ale nie po to, by mogła iść z koleżankami na kawę, zakupy, czy zwykłe babskie ploty. Zrobił to, by mama maiła więcej czasu dla rodziny. Super! Rodzina jest najważniejsza i w pełni się z tym zgadzam, ale dlaczego na każdym kroku rola kobiety musi być tak ściśle związana z typowo domowymi czynnościami? Czemu Matka Polka nie może występować w funkcji spełniającej się pani dyrektor? Czemu musi wycierać kurze? Czemu non stop upowszechnia się taki obraz kobiety?

Podczas gdy w całej Polsce masowo wycina się drzewa, Robert Biedroń zaprasza do ich sadzenia! Przeczytaj i podpisz petycję przeciwko wycinkom!

Chłopcy zawsze lepsi

Ale oprócz stereotypowej matki mamy też stereotypowe dziecko. Syn (mężczyzna) dominuje. To on zna się na komputerze, jest inteligentny i wszystko potrafi. Dlaczego na kanapie z laptopem nie siedzi córka? Czyżby dziewczynki były zbyt głupiutkie na bycie programistkami? Czy może nie wpisują się w polski stereotypowy model rodziny?

Zobacz nowy spot MON! Podoba się? 

Według PiS znieważamy symbole narodowe chodząc po... pasach. Czy to nie lekka przesada?

 
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Zwykły film szukacie dziury w całym :/ Ostatnio widziałem zdjęcie femininini w toples siedzące przy małym chłopczyku ( a teraz proszę sobie wyobrazić dwóch mężczyzn w slipkach siedzących przy małej dziewczynce ) czy to zdjęcie feminini jest poprawne ?? i tak można cały dzień każdy ciągnie w swoja stronę. ( kochaj mnie szanuj mnie ale nie narzekaj że mam włochy jak gorylica i wali ode mnie potem z przed tygodnia a gacie mam w plamach bo jestem wolna kobietą ) I tak już na koniec. W przyrodzie istnieje niezmienny porządek tylko ludzie zawsze coś muszą pokręcić o cos się pokłucić. Szkoda mi was bo za parę lat będzie tylko wstyd a w internecie nic nie znika czy to teks czy zdjęcie pamiętajmy o tym wszyscy
/rok temu
Która z WAS FEMINISTEK umie programować ??? że takie oburzone jesteście
/rok temu
Rozumiem, że ci oburzeni świetnie programują w C++ albo w Javie. Na pewno, skoro są oburzeni.
POKAŻ KOMENTARZE (1)