Biało-czerwone pasy jako zniewaga symboli narodowych wg PiS

piesi na pasach fot. Fotolia
Zgadzasz się z radnym Grodeckim?
piesi na pasach fot. Fotolia
Każdy z nas wie, że barwy biało-czerwone to symbole narodowe. Ale chyba nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby uznać biało-czerwone przejścia dla pieszych za zniewagę symboli narodowych? PiS udowadnia nam po raz kolejny, że niemożliwe, staje się możliwe. Oto Radny PiS, pan Andrzej Grodecki (radny Osiedla Pomorzany w Szczecinie) uznał, że to poważne naruszenie dobrych obyczajów, co znacznie uderza w patriotyzm. Serio? A no serio...

Czy politycy PiS nienawidzą kobiet? 

Radny apeluje o przemalowanie pasów

Mogą być pomarańczowe, żółte, zielone, czy jakiekolwiek, byle nie biało-czerwone. Radny Grodecki apeluje o przemalowanie pasów na inny kolor, bo te biało-czerwone to dla niego obraza symboli narodowych. I nie, nie jest to żart. Radny jak na polityka PiS przystało, nie jest gołosłowny. Wszyscy już przywykliśmy do tego, że politycy PiS wszystkie swoje pomysły (te mniej i te bardziej absurdalne) argumentują konkretnymi przepisami. Grodecki apeluje więc, że biało-czerwone pasy to poważne znieważenie symboli narodowych. Wszak w myśl zapisów, które znajdziemy w ustawie z 31.01.1980 dotyczących godła, barw i hymnu Rzeczpospolitej, obywatele znieważające symbole narodowe, powinni ponieść odpowiednie sankcje.

W obecnym stanie ZDiTM zapewne nieświadomie stworzył możliwość znieważania symboli narodowych, bo jakże inaczej interpretować sytuację, w której w publicznych miejscach dopuszcza się do deptania biało-czerwonych barw przez przechodniów i rozjeżdżania przez pojazdy.
- radny Andrzej Grodecki

Czy pasy zostaną przemalowane na inny kolor?

Dlaczego o kobietach znowu decydują politycy? Czyli o pigułce "dzień po" słów kilka

 
Tagi: PiS

Redakcja poleca

REKLAMA