Kampania Przeciw Homofobii zaprasza Kingę Dudę na spotkanie. "Opowiemy o skutkach kampanii jej ojca"

Kinga Duda - zaproszenie od Kampanii Przeciw Homofobii fot. ONS.pl
Kinga Duda, która nieoczekiwanie przemówiła podczas wieczoru wyborczego swojego ojca, dostała zaproszenie od przedstawicieli Kampanii Przeciw Homofobii. Czy młoda prawniczka je przyjmie?
/ 15.07.2020 09:27
Kinga Duda - zaproszenie od Kampanii Przeciw Homofobii fot. ONS.pl

Nie milkną głosy na temat wojny polsko-polskiej i braku szacunku do osób LGBT. Ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta świętowała z nim także córka Kinga Duda, która specjalnie na tę okazję przyleciała z Londynu

Dla wielu osób zaskoczeniem okazało się to, że młoda prawniczka postanowiła zabrać głos. Teraz otrzymuje specjalne zaproszenie od Kampanii Przeciw Homofobii. Aktywiści twierdzą, że chętnie pokażą jej, jakie skutki przyniosła kampania wyborcza jej ojca.

Kinga Duda zaproszona przez Kampanię Przeciw Homofobii

Kinga Duda przemawiając w czasie wieczoru wyborczego w Pułtusku powiedziała, że nikt nie zasłużył na nienawiść

Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi. – powiedziała Kinga Duda.

Nie odniosła się wprawdzie bezpośrednio do sytuacji osób LGBT, jednak wiele osób zarzuca jej, że to nie ona powinna wypowiedzieć te słowa.

Nie tylko środowisko LGBT czuje się głęboko urażone słowami prezydenta, że nie są ludźmi, a ideologią. Także Paulina Młynarska skrytykowała wystąpienie Kingi Dudy

Kampania Przeciw Homofobii wystosowała zaproszenie do młodej prawniczki. Jej przedstawiciele napisali:

Opowiemy o skutkach kampanii jej ojca (...). Być może wtedy ciężar, który położyła na barki osób LGBT mówiąc im, żeby się nie bały, przeniesie na barki ojca apelując do niego, aby zadbał o to, żeby w Polsce nikt się nie bał naprawiając to, co zepsuł.

Aktywiści powiedzieli jasno, że ich apel córki prezydenta nie przekonuje, bo wielu ludzi już boi się wyjść z domu:

Podsycana przez prezydenta nienawiść już przyniosła swoje żniwo, którym są pobicia, agresja słowna, znakowanie mieszkań, w których mieszkają pary osób tej samej płci czy wypisywane na murach hasła odsyłające osoby LGBT do gazu. Nie przekonuje nas też apel Kingi Dudy, aby nikt nie bał się wyjść z domu z powodu tego, kogo kocha. Ludzie już się boją.
- napisali działacze Kampanii Przeciw Homofobii.

Czy Kinga Duda zdecyduje się przyjąć to zaproszenie? Na razie nie wiadomo.

Zobacz więcej informacji:Małgorzata Trzaskowska nie daje za wygraną. Zamierza angażować się w sprawy polskich kobietFanka skrytykowała wyborczą stylizację Małgosi Rozenek. Radosław postanowił odpowiedzieć„W tym miejscu rozwija się koronawirus”. Rośnie liczba donosów na salony fryzjerskie do sanepidu

Tagi: LGBT

Redakcja poleca

REKLAMA