Małgorzata Trzaskowska nie daje za wygraną. Dalej zamierza angażować się w sprawy polskich kobiet

Małgorzata Trzaskowska dalej chce angażować się w sprawy społeczne screen Instagram
Żona Rafała Trzaskowskiego nie chce wycofywać się z polityki społecznej i zapowiada, że dalej będzie działać w kwestii praw kobiet.
/ 14.07.2020 10:53
Małgorzata Trzaskowska dalej chce angażować się w sprawy społeczne screen Instagram

Mimo tego, że Rafał Trzaskowski nie wygrał tegorocznych wyborów prezydenckich pokazał, że ma wśród Polaków naprawdę ogromne poparcie. Równie dużą popularnością cieszy się jego żona, Małgorzata Trzaskowska, którą większość rodaków chętnie widziałaby w roli pierwszej damy.

Niedoszła prezydentowa, mimo porażki męża, nie zamierza wycofywać się z polityki i dalej chce angażować się w sprawy społeczne. Szczególnie bliskie są jej kwestie dotyczące życia i praw polskich kobiet. 

Małgorzata Trzaskowska chce dalej angażować się w sprawy kobiet w Polsce

Na swoim profilu na Facebooku Małgorzata Trzaskowska podziękowała wyborcom za wsparcie jej męża i zapewniła, że po zakończonej kampanii wyborczej nie zniknie ze sceny politycznej niezauważona. 

Jeszcze raz pragnę podziękować za waszą mobilizację i za wszystkie głosy oddane na Rafała. Szczególnie dziękuję wszystkim kobietom, które nie bały się wziąć sprawy w swoje ręce. Mówiłam o tym wcześniej i powiem to raz jeszcze – razem mamy super moc! Widziałam to na każdym ze spotkań, które odbyłam w ciągu tych ostatnich dwóch tygodni. Tej energii nie można teraz zmarnować. Dlatego będę dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce. Szczegóły wkrótce, ale jedno jest pewne już teraz: w nas jest siła - napisała

Do tej pory Małgorzata Trzaskowska obiecała Polkom, że będzie działać w kwestii przyznania dodatku do emerytur dla matek. Każda kobieta wychowująca dziecko, miałaby dostać od państwa nawet 200 zł więcej. 

Wyniki wyborów prezydenckich 2020

PKW poinformowała, że zgodnie z głosami zliczonymi ze 100% obwodów wyborczych, Andrzej Duda uzyskał 51,03% głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski zdobył ich 48,97%, więc różnica była naprawdę niewielka. Frekwencja wyniosła 68,18%. To rekordowy wynik w ostatnich latach. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze

Redakcja poleca

REKLAMA