Kinga Duda apeluje ze sceny: „Nikt nie zasłużył na nienawiść”. Internauci krytykują: „Powiedz to tatusiowi”

Kinga Duda wygłosiła przemówienie na wieczorze wyborczym swojego ojca fot. ONS.pl
Słowa Kingi Dudy skierowane do Polaków podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku wywołały wiele kontrowersji. Młoda prawniczka apelowała do rodaków, by nie szerzyć nienawiści do osób o odmiennych poglądach. Internauci wytknęli, że to właśnie, ich zdaniem, robi jej ojciec.
/ 13.07.2020 09:40
Kinga Duda wygłosiła przemówienie na wieczorze wyborczym swojego ojca fot. ONS.pl

12 lipca podczas wieczorów wyborczych, Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudę wspierały ich rodziny. Na scenie w Pułtusku, gdzie zebrali się wyborcy obecnego prezydenta, wystąpił nie tylko sam Duda, ale także jego córka Kinga, która do tej pory nie angażowała się w kampanię wyborczą swojego ojca. Jej słowa wywołały w mediach niemałe poruszenie.

Wystąpienie Kingi Dudy na wieczorze wyborczym 2020 

Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj i zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej - powiedziała Kinga Duda na wieczorze wyborczym ojca.

Młoda prawniczka w swojej wypowiedzi odniosła się do kwestii szacunku dla osób o odmiennych poglądach, innej rasie czy wyznaniach. Podkreśliła, że wszyscy ludzie są równi i należą im się równe prawa. 

Niezależnie od tego w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści - dodała.

W sieci nie brakuje opinii, że wypowiedź Kingi Dudy znacząco rozmija się z tym, co na temat chociażby osób LGBT+ jeszcze nie dawno mówił jej ojciec. Przypomnijmy, że na jednym ze spotkań z wyborcami, Andrzej Duda uznał, że „LGBT to nie ludzie, to ideologia” i zamierza chronić przed nią polskie dzieci. Część osób zarzuca, że występ Kingi Dudy był jedynie narzędziem do ocieplenia wizerunku kandydata PiS po jego kontrowersyjnych wypowiedziach. 

- Kingo, powiedz tatusiowi żeby nie szczuł na LGBT. On wiedzie prym w dzieleniu Polaków.

- Dlaczego tego nie powiedziała przed wyborami ? Co, tatuś nie pozwolił? Szczyt hipokryzji. Nie wiedziała co tatuś rozpowiada? Jak szczuje jednych na drugich? Po prostu żenada.

- Nie zabierałaś głosu, kiedy twój ojciec wykrzykiwał bzdury i siał nienawiść. Dlaczego wtedy się nie odezwałaś z tym apelem? - możemy przeczytać w mediach społecznościowych.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 

Jak wynika z exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu, za TVN24.pl, Andrzej Duda zdobył 50,4%. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49,6%. Frekwencja wyniosła 68,9%. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona rekordowa. W 1995 roku frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 68,23%. Jak poinformowała firma IPSOS, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Pozostaje więc czekać na oficjalne wyniki wyborów, które zostaną ogłoszone po podliczeniu głosów. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze

Redakcja poleca

REKLAMA