"1000 lajków albo go upuszczę"! Ojciec ryzykował życiem dziecka

dziecko screen Facebook
Jaka? Porównywalna za jazdę bez prawa jazdy.
Edyta Liebert / 21.06.2017 09:58
dziecko screen Facebook

Czasem nawet najbanalniejsza i z pozoru niewinna zabawa może doprowadzić do tragedii. Nikt o zdrowych zmysłach nie wpadłby na pomysł handlowania życiem dziecka za lajki na Facebooku, nawet dla żartu, z wyjątkiem tego oto pana.

Skandal w białostockim szpitalu: noworodki śpią w wanienkach na parapecie!

"1000 lajków, albo go upuszczę"

Rzecz miała miejsce już jakiś czas temu, w Algerii, w mieszkaniu na 15. piętrze. Ojciec chłopca zapragnął zabawić się w niecodzienny sposób, ryzykując życie swojego dziecka - trzymał go za koszulkę i wystawił za barierkę. Można szacować, że chłopiec zawisł około 34 metry nad ziemią (15 piętro budynku).

Jakby tego było mało, kretyński wybryk został uwieczniony na Facebooku, bo celem całego "przedsięwzięcia" było uzyskanie tysiąca lajków pod publikacją. "Tysiąc lajków, albo go upuszczę" - "zażartował" ojciec. Sprawą zajęły się służby, policja i sąd. Zachowanie mężczyzny oburzyło wielu użytkowników, którzy domagali się jego ukarania. Sąd skazał go na dwa lata więzienia za narażenie życia syna na niebezpieczeństwo.

Durna zabawa z finałem w sądzie

Mężczyzna próbował bronić się stwierdzeniem, że to był tylko żart, i że był pewny, że nie upuści chłopca. Sądu to nie przekonało, ale naszym zdaniem ostateczna kara, jaka spotkała mężczyznę za ten idiotyczny performance, to dwa lata więzienia. Taką karę w Polsce może otrzymać kierowca samochodu za jazdę bez uprawnień czy - jak ostatnio było głośno - za handel w niedzielę (takie są plany). 

Co z handlem w niedzielę? Przeczytaj więcej naz Polki.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA