Vogue Polska fot. Vogue/Vogue Polska

Vogue w Polsce - kto redaktorem naczelnym polskiego Vogue'a

Czy wy też nie możecie się doczekać pierwszego numeru?
Małgorzata Machnicka / 20.06.2017 13:25
Vogue Polska fot. Vogue/Vogue Polska

Fani mody długo czekali na tę informację. Po latach oczekiwania ogłoszono, że na rynku ukaże się polska edycja magazynu. Oficjalną informację o premierze podał portal Business of Fashion. Decyzja wydawnictwa Condé Nast International jest elementem większego planu, jaki medialny gigant ma wobec Europy Wschodniej (przypomnijmy, że edycja ukraińska zadebiutowała na rynku w 2013 roku).

Redaktorem naczelnym polskiego "Vogue'a" został mianowany Filip Niedenthal, a ambasadorem marki jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek - Małgosia Bela. Wydawać go będzie nowa spółka założona przez Katarzynę Kulczyk - żonę Sebastiana Kulczyka. Magazyn będzie zawierał istotną część materiałów (sesji zdjęciowych i tekstów) przygotowywanych przez polski zespół. Katarzyna Kulczyk, której Conde Nast sprzedało licencję na wydawanie tytułu w Polsce, nie ma doświadczenia z wydawaniem prasy, ale jest mecenasem i promotorem sztuki, byłym wiceprezesem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Kim Kardashian rusza z własną marką kosmetyczną


Wydawnictwo uruchomi także internetową wersję polskiego "Vogue'a", podobnie jak miało to miejsce w edycji arabskiej, która rozpoczęła swoją działalność w kwietniu tego roku. Przedstawiciele wydawnictwa na Europę Wschodnią podkreślają, że decyzja o wprowadzeniu na polski rynek tego tytułu jest podyktowana nie tylko chęcią wyraźniejszego zaznaczenia swojej obecności w tej części kontynentu, ale przede wszystkim wystarczająco szybkim tempem rozwoju rynku dóbr luksusowych w naszym kraju i jego ekonomią.

Do wydawania kultowego w świecie mody miesięcznika przymierzali się w Polsce w poprzednich latach duzi wydawcy prasy: w 2007 roku rynek spekulował, że tytuł wyjdzie nakładem G+J, potem licencję na wydawanie "Vogue" w Polsce miał Marquard Media.


fot. Vogue Polska

Filip Niedenthal to były szef polskiej edycji "Esquire" oraz wieloletni współpracownik takich tytułów jak "Twój Styl" i "Harper's Bazaar". Zostanie czwartym mężczyzną, któremu Conde Nast powierzyło w tym roku funkcję redaktora naczelnego "Vogue'a".

Małgosia Bela to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek. Pracę rozpoczęła w 1997 w warszawskiej agencji Model Plus. Na stronie models.com jej nazwisko znajduje się już w zakładce ikony modelingu.

"Vogue" powstał w 1892 roku i ukazał się już 22 krajach. Redaktor naczelną pierwotnej, amerykańskiej wersji jest obecnie Anna Wintour, uznawana za wyrocznię mody na całym świecie.

Buty Carrie z "Seksu w wielkim mieście" do kupienia w Polsce!