Plama z żywicy na ubraniu? Spokojnie, da się ją usunąć!

Lubisz przebywać na łonie natury? Na pewno niejeden raz wróciłaś do domu z plamą z żywicy. Choć lepka substancja wydaje się być niemożliwa do usunięcia, są na to skuteczne sposoby!
Wioletta Górecka / 7 miesięcy temu

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, a szczególnie w lesie – wiesz, jak łatwo o poplamienie ubrania w tych okolicznościach. Szczególnie często pojawiają się plamy z żywicy – wystarczy oprzeć się o drzewo lub usiąść na drewnianej ławce lub konarze, a nawet otrzeć się przypadkiem o wystającą gałąź. Choć ta lepka i gęsta substancja może wydawać się niemożliwa do usunięcia, istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by skutecznie ją wywabić.

Usuwamy plamy z żywicy!

Nie stosuj od razu agresywnych detergentów: wypróbuj najpierw domowe sposoby na pozbycie się plam z żywicy. Przydatny będzie spirytus, terpentyna, denaturat lub aceton. Pod plamę podłóż ścierkę i pocieraj plamę wacikiem namoczonym w wybranym roztworze substancji z wodą. Następnie wypierz tkaninę w letniej wodzie, z dodatkiem środka do prania. W zdecydowanej większości przypadków tkanina po takim zabiegu będzie jak nowa: bez plam i zniszczeń! Zobacz, jak łatwo i skutecznie pozbyć się plam z żywicy na ubraniu!

Zobacz także:
5 skutecznych sposobów na pozbycie się uporczywych plam! Koniec ze zniszczonymi ubraniami!
Sposoby babci na usunięcie trudnych plam: wina, buraków, oleju...
Plama z wosku? Nic strasznego! Zobacz, jak ją usunąć!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)