POLECAMY

Pomoże usunąć tłuste plamy z patelni oraz wydłużyć palenie się świec! Oto 7 nietypowych zastosowań zamrażarki

Czy wiesz, co potrafi twoja zamrażarka? Dzięki niej możesz wykonać kilka obowiązków domowych, których raczej nie kojarzyłaś wcześniej z tym urządzeniem...
Pomoże usunąć tłuste plamy z patelni oraz wydłużyć palenie się świec! Oto 7 nietypowych zastosowań zamrażarki fot. Fotolia

Chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Co by było, gdybyśmy musieli kupować na bieżąco mięso, bo nie byłoby go gdzie przechowywać? Marny byłby też los warzyw i owoców sezonowych - czasem trudno przecież w lutym znaleźć w sklepach i na bazarkach wiśnie lub fasolkę szparagową...

Okazuje się jednak, że oprócz swojego typowego zastosowania, czyli utrzymywania produktów w bardzo niskiej temperaturze, zamrażarka może przydać się również do bardziej nieoczywistych zadań. Jakich?

1. Aby usunąć przyklejoną gumę do żucia

Twoja pociecha wróciła ze szkoły z przyklejoną do swetra lub spodni gumą do żucia? Z pewnością trudno będzie ją usunąć. Guma potrafi uparcie trzymać się tkaniny, a przy próbach oderwania jej - denerwująco rozciągać. Jest na to prosty sposób! Zanim zaczniesz zeskrobywać intruza, umieść ciuch na kilka godzin w zamrażarce. Dzięki temu guma skruszeje i usuniesz ją bez trudu!

Jak usunąć gumę do żucia z butów?

2. Aby wydłużyć czas palenia się świecy

Jesteś fanką świec zapachowych i zawsze denerwuje cię, gdy tak szybko się spalają? Znamy na to sprawdzony trik! Przed zapaleniem, umieść świeczkę w zamrażarce na 2-3 godziny. Dzięki temu będzie się palić znacznie dłużej!

3. Aby doczyścić patelnię

Nowe patelnie zazwyczaj nie są trudne w czyszczeniu - tłuszcz odchodzi bez problemu. Jeśli natomiast naczynie wiele już przeszło i masz kłopot z usunięciem z niego tłustych plam, umieść ja na chwilę w zamrażarce. Brud zejdzie o wiele szybciej!

4. Aby usunąć nieprzyjemny zapach z butów

Czasem nie jest łatwo pozbyć się nieprzyjemnego zapachu obuwia. Gdy raz je przepocisz, brzydki aromat może uwalniać się jeszcze nawet kilka miesięcy później...
Zawiń buty w szczelną reklamówkę (a najlepiej w 2, w końcu będą mieć kontakt z żywnością) i włóż na kilka godzin do zamrażarki. Nieprzyjemna woń zniknie!

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów?

5. Aby uratować sweter, który się zbiegł

Sweter w magiczny sposób zmniejszył się podczas prania o jakieś 2 rozmiary? Nie załamuj rąk, możesz go uratować!
Mokry sweter odciśnij, zawiń w folię spożywczą. Umieść na kilka godzin w zamrażarce. Potem wyjmij, ułóż na płasko i spróbuj lekko rozciągnąć.

6. Aby odświeżyć jeansy

To może brzmieć szokująco, ale jeansów nie powinno się prać w pralce. Można to robić tylko raz na jakiś czas. Mechaniczny cykl jest zabójczy dla tej (pozornie wytrzymałej) tkaniny. Denim powinien być prany ręcznie lub... zamrażany! Włóż spodnie do plastikowej reklamówki, a potem pozostaw w zamrażarce na całą noc. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich bakterii!

7. Aby zdezynfekować pluszowe zabawki

A właściwie: nie tylko pluszowe! Dzieci, bawiąc się zabawkami, noszą je w rozmaite miejsca - choćby do piaskownicy. Nie wszystkie przedmioty da się dokładnie umyć albo uprać w pralce. Żeby pozbyć się zarazków, zawiń zabawkę w reklamówkę i włóż na noc do zamrażarki!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)