Jak przygotować przyjęcie

Jak przygotować przyjęcie

Przygotowanie przyjęcia nie będzie trudne, jeżeli odpowiednio wcześnie wszystko dokładnie zaplanujesz. Jak najmniej spraw zostaw na ostatnią chwilę, unikniesz w ten sposób nerwowej atmosfery.
/ 18.08.2010 12:52
Jak przygotować przyjęcie

Żeby dobrze przygotować się do organizacji przyjęcia zrób szczegółową listę zdań do wykonania. Pamiętaj, by na przyjęcie przygotowywać dania, które wcześniej wypróbowałaś, nie ryzykuj z nowymi przepisami.

Przygotowania

Na długo przed przyjęciem zdecyduj, jaki styl przyjęcia będziesz organizowała, np. czy będzie to kolacja czy piknik. Przygotuj listę gości, których chcesz zaprosić na przyjecie. Ustal menu, czyli wszystkie potrawy, którymi poczęstujesz zaproszonych gości. Po ustaleniu menu zrób listę wszystkich produktów, które będą Ci niezbędne do wykonania wybranych potraw. Wyślij zaproszenia – możesz zaprosić gości telefonicznie lub e - mailem. Na ważne uroczystości wysyłaj zaproszenia pisemne. Tydzień przed planowanym przyjęciem kup produkty, które mają długi termin ważności. Możesz też wykonać takie potrawy, które można zamrozić. Warto też sprawdzić, czy obrusy i serwetki są czyste.

Za dwa dni …

Dwa dni przed przyjęciem dokup pozostałe produkty. Jeżeli masz taką możliwość owoce i warzywa kup w dniu przyjęcia.

Możesz też wykonać te potrawy, które mogą być przygotowane wcześniej i nie stracą smaku, ani wglądu.

Jeszcze tylko jeden dzień

Dzień przed datą przyjęcia dokładnie posprzątaj łazienkę, sypialnię, zrób miejsce w przedpokoju na nakrycia wierzchnie gości. Możesz też zrobić sobie szczegółową listę wszystkich czynności do wykonania w dniu następnym.

Polecamy: Jak stosować zioła i przyprawy

Zbliża się godzina zero

W dniu przyjęcia odkurz i posprzątaj pomieszczenie, w którym będą przebywać zaproszeni goście. Nakryj stół. Przygotuj pozostałe potrawy. Sprawdź czy łazienka jest w idealnym stanie, czy nie brakuje w niej mydła i papieru toaletowego.

Czytaj także: Jak ozdobić dom

Ważne jest, abyś znalazła czas przed przyjściem gości na odświeżający prysznic i zadbanie o swój wygląd.