W chorobach zapalnych trzustki należy unikać alkoholu, a najlepiej wyeliminować go z diety.

Jak przygotować piknik

Piknik można zorganizować dla rodziny lub przyjaciół w wielu miejscach - ogrodzie, nad rzeką, na wsi. Jest to doskonały czas na relaks na świeżym powietrzu. Ważne jest tylko, by wcześniej dobrze się do pikniku przygotować.
/ 18.08.2010 13:04
W chorobach zapalnych trzustki należy unikać alkoholu, a najlepiej wyeliminować go z diety.

Naczynia

Na piknik możesz wziąć plastikowe naczynia, ale jeżeli masz taką możliwość weź prawdziwe talerze, sztućce czy kieliszki. Wówczas piknik będzie bardziej uroczysty. Nie bierz jednak na piknik najlepszej zastaw, gdyż podczas takiego przyjęcia łatwiej o stłuczenie jakiegoś naczynia.

Menu

Wybierając menu na piknik kieruj się przede wszystkim praktycznością, łatwością przewiezienia oraz trwałością potrawy. Przyszykowane potrawy włóż w domu do miseczek, czy półmisków i zapakuj folią spożywczą. Na miejscu pozostanie Ci tylko je rozpakować.
Nie jest kulturalnie częstować gości przekąskami czy innymi produktami z foliowych torebek czy plastikowych pojemników.
Nie zapomnij o gorącej kawie i herbacie. Goście pewnie chętnie też napiją się soku czy wody. Na przyjęciu dla dorosłych, na pikniku może pojawić się wino. Aby jedzenie i napoje były chłodne warto zabrać na piknik lodówkę turystyczną lub choćby torbę termoizolacyjną.

Czego potrzebujesz

Wychodząc czy wyjeżdżając na piknik pamiętaj o zapakowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy. 

Polecamy: Jak zaplanować idealny ogród

Będą potrzebne ci: zastawa stołowa i sztućce, kieliszki, sztućce do nakładania, nóż i korkociąg, sól i pieprz, wilgotne chusteczki do wytarcia rąk, serwetki papierowe, lodówka turystyczna lub torba termoizolacyjna, koc (lub kilka) do siedzenia, puste torby na śmieci, podstawowa apteczka.

Wszystkie wyżej wymienione rzeczy możesz zapakować do specjalnego kosza piknikowego, jeżeli nie masz takiego wystarczy mocne kartonowe pudełko.
Gdy pakujesz wino, możesz być pewna, że nie zapomnisz korkociągu, jeżeli przykleisz go do butelki taśmą klejącą.

Czytaj także: Jak ponownie korzystać z opakowania

Kieliszki zapakuj w folię z bąbelkami, wówczas się nie potłuką. Natomiast talerze poprzekładaj papierowymi serwetkami, unikniesz potłuczenia talerzy i nie zapomnisz serwetek.