Większość psów posiada bardzo mocno ujawniające się cechy charakterystyczne, które mają znaczenie jeśli wybieramy psa do domu.

Jak dbać o dom, w którym mieszkają zwierzęta cz. I

Wiadomo, że zwierzęta w domu działają na mieszkańców uspokajająco i relaksująco. Kontakt ze zwierzętami wspaniale wpływa na rozwój dzieci. Jednak, aby zwierzęta nie wpływały negatywnie na Wasze zdrowie należy dbać o ich higienę i przestrzegać kilku zasad.
/ 18.08.2010 17:43
Większość psów posiada bardzo mocno ujawniające się cechy charakterystyczne, które mają znaczenie jeśli wybieramy psa do domu.

Alergie

Zwierzęta domowe mogą przyczyniać się do powstawania alergii. Uczulać mogą zarówno sierść, ślina jak i odchody zwierząt. Najczęściej spotykanymi zwierzętami w domu są psy i koty oraz chomiki i myszki. Koty to zwierzęta dbające o własną higienę, czyszczą swoje futro liżąc je swoją śliną. A właśnie białko, które znajduje się w ślinie kota jest bardzo silnym alergenem. Wyschnięta ślina przenoszona jest w postaci małych płatków na różne powierzchnie w domu. Alergen u psów znajdują się przede wszystkim w ślinie i złuszczonej skórze psa, które przenoszone są na sierści pupila. Małe zwierzątka, jak myszy czy chomiki również mogą przyczynić się do powstania alergii. Mocz tych gryzoni jest silnym alergenem.

Zasady zabaw z domowymi zwierzętami

Warto zadbać, by jak najmniej drobnoustrojów czy bakterii było przenoszonych ze zwierząt na domowników. Trzeba nauczyć dzieci jak bezpiecznie bawić się ze zwierzętami domowymi. Naucz członków twojej rodziny kilku zasad.

Psy i koty nie mogą spać na posłaniach właścicieli. Ten kto dotykał zwierzęcia musi umyć ręce (szczególnie przed posiłkiem). 

Polecamy: Jak dbać o dom, by ustrzec się alergii

Zwierzęta nie mogą przebywać w miejscach gdzie przygotowujesz posiłek lub gdzie przechowujesz żywność.

Karmiąc zwierzęta pamiętaj, by miały swoje miski i inne naczynia, które powinny być codzienne myte.

Niedopuszczalne jest, by psy czy koty jadły z naczyń których używają ludzie. Nie ucz swoich zwierząt proszenia o jedzenie przy stole, przy który spożywa posiłek rodzina.

Czytaj także: Jak zwalczać roztocza i kurz

Codzienne wietrz mieszkanie i często sprzątaj pomieszczenia w domu. Jeżeli dołożysz starań towarzystwo zwierząt poprawi atmosferę domu i będzie bezpieczne dla rodziny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.12.2014 23:59
W moim domu regularnie przeprowadzam zabieg ozonowania - nie ma problemu z zapachem, nie ma problemu z roztoczami. Siostra prowadzi małe przedszkole i też korzysta z usług ozonowania (w okolicach Warszawy najlepsi są chyba Green Style http://alergia-ozonowanie.pl/oferta-dla-zlobkow-i-przedszkoli/ są profesjonalni i mają całkiem niezłe ceny) a przedszkolu wiadomo, warto dbać o to, żeby bakterii i wirusów było jak najmniej, wtedy dzieciaki zdecydowanie rzadziej chorują.
/29.11.2014 22:40
To ja na pewno podpowiem co mozna jeszcze stosowac http://pachnacaszafa.pl/ U nas naprawde te produkty zapachowe sprawdzaja sie rewelacyjne. Polecam.
/26.09.2014 11:56
Dla mnie PODSTAWA dbania o dom ze zwierzętami to odpowiednie zabezpieczenie podłóg... Do tego bardzo polecam powłokę ochronną RZ - nie używam niczego innego.