Aranżacje z bzem - 7 pięknych zdjęć

Może się zainspirujesz?
Weronika Kwaśniak / 26.04.2016 15:35

Od zawsze moim pierwszym skojarzeniem ze słowem "maj" jest intensywny zapach bzu. Chociaż ten krzew często rozkwita już w kwietniu, to właśnie majowe wieczory są zazwyczaj przepełnione ciężką wonią kwiatów bzu. Zachwycamy się nimi w ogrodzie, ale lubimy również ścinać gałązki i wypełniać pomieszczenia boskim aromatem.

1. Bez na talerzu

Nie wszyscy wiedzą, że kwiaty bzu są jadalne! Smak można opisać jako delikatnie cytrusowy, należy jednak pamiętać że ta roślina absolutnie nie może być jednak spożywana w dużych ilościach. Pomimo to świetnie sprawdzi się jako dekoracja talerza! Czy zwykłe ciasteczka nie wyglądają o wiele ładniej w tak doborowym towarzystwie?

2. Bez na eleganckim przyjęciu

Jeśli planujesz przyjęcie weselne podczas wiosennych miesięcy, z pewnością możesz uczynić fioletowe kwiaty bzu motywem przewodnim dekoracji! Prezentują się pięknie, a dodatkowo nie są tak kosztowne jak np. storczyki. Idealnie uzupełnią wystrój każdego stołu!

3. W kilku kolorach

Na tym zdjęciu pozornie przedstawiona jest po prostu zwyczajna wiązanka z bzu. Zauważcie jednak, jak ciekawie podkręca efekt użycie kwiatów w kilku kolorach. Wtedy nie jest im potrzebne nawet towarzystwo innych roślin!

4. W duecie z różami

Mogłoby się wydawać, że tak wyrazisty kwiat jak bez, nie może "występować" w towarzystwie równie szlachetnych roślin. Woli raczej zestawianie go np. ze skromnymi stokrotkami lub gipsówką. Tymczasem... jak widać, to wcale nie jest prawdą! Bez świetnie prezentuje się choćby z różami!

5. Nowoczesny bukiet

Bukiet w niezwykle nowoczesnej, wręcz geometrycznej formie. To chyba mój hit całego zestawienia! Prezentuje się niesamowicie efektownie i świetnie ożywi każde wnętrze.

6. W wersji pastelowej

 

Lovely lilacs 💜💜💜💜💜 #wildatheartflowers #florist #flowers #lilac #pastels #londonflorist #pimlicoroad

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Imogen Rose Parkin (@imogenrosep)

Idealna wiązanka dla panny młodej! Jak widać, bez wcale nie musi być dominującym akcentem bukietu, równie dobrze sprawdzi się w roli drugoplanowej.

7. Z zielenią

Bez świetnie sprawdzi się także w bardziej "nieuporządkowanej" wersji. Aranżacja ze zdjęcia zakłada użycie dużej ilości zieleni.

Zobacz więcej przydatnych porad:

Jakiego psa kupić dla seniora?
Jakich środków nie wolno łączyć ze sobą?
Jak wyczyścić łazienkę - 6 sposobów, by pięknie lśniła
Rośliny do ogrodu, których nie trzeba podlewać
Jak często zmieniać ręczniki?

Redakcja poleca

REKLAMA