IKEA fot. Adobe Stock

4 rośliny doniczkowe z IKEA które warto kupić. Doskonale oczyszczają powietrze

Żywe rośliny w rozmiarze XL zwykle są drogie, ale w sklepach IKEA możesz znaleźć naprawdę piękne okazy w dobrej cenie. Palmy, zamiokulkasy, sansewierie i nie tylko - modne i zdrowe, bo oczyszczają powietrze.
/ 03.02.2020 11:07
IKEA fot. Adobe Stock

W sklepach IKEA możesz znaleźć niemal wszystko, czego potrzebujesz do domu. Pełna gama produktów do kuchni (od drobnych akcesoriów po meble kuchenne) i ogromny wybór tekstyliów (poszewki, koce, zasłony, obrusy) kuszą przystępnymi cenami.

Rośliny zielone z Ikei już od 6 złotych

Odwiedzając jeden ze sklepów tej szwedzkiej sieci, nie sposób przejść obojętnie obok bogatej oferty żywych i sztucznych roślin. Ich ceny zaczynają się już od 6 zł - tyle kosztuje malutka palma koralowa. 

Rośliny zielone to nie tylko piękna dekoracja - niektóre kwiaty mają ogromną moc oczyszczania powietrza. Rośliny oczyszczające powietrze z formaldehydu, benzenu czy acetonu to prawdziwy skarb.

Najdroższe rośliny doniczkowe zazwyczaj znajdziesz w kwiaciarniach - kupując w markecie możesz obawiać się, że były niewłaściwie pielęgnowane i zaraz uschną.

Mamy dobre doświadczenia z roślinami kupowanymi w Ikei, nie mamy zastrzeżeń co do ich kondycji. Wybrałyśmy kilka gatunków z oferty sklepów IKEA, które warto kupić do domu.

Palma Areka - Ikea

Palmy zazwyczaj preferują stanowiska słoneczne, choć niekoniecznie lubią stać w pełnym słońcu. Jeśli tylko możesz zapewnić im trochę światła słonecznego i wody, to będzie doskonały wybór.

Palma dodaje wnętrzom egzotyki, duże okazy pięknie wypełniają przestrzeń. Można sadzić je pojedynczo lub po 2 - 3 w jednej donicy.

Duża palma Areka o wysokości 120 cm kosztuje w Ikei 99 złotych. To naprawdę dobra cena, tym bardziej, że jej pierzaste liście wykazują duże właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych substancji.

Tej palmy nie kupisz przez internet - wybierz się do sklepu stacjonarnego i tam znajdź najpiękniejszy dla siebie okaz.

Palma Areka - Ikea
fot. Materiały prasowe

Zamiokulkas - Ikea

Zamiokulkas zamiolistny to bardzo popularny kwiat, który po dłuższej przerwie wraca na salony. Doceniamy go nie tylko za niebanalny wygląd, lecz także łatwą pielęgnację. 

Zamiokulkas jest sukulentem, podlewamy go naprawdę rzadko, więc nic się nie stanie, jeśli zapomnisz o tym nawet na miesiąc. 

W Ikei zamiokulkasa kupisz już za 29 złotych, roślina ma około 55 cm wysokości.

Zamiokulkas Ikea
fot. Materiały prasowe

Sanserieria - Ikea

Sansewieria to roślina 2020 roku! Wybacza wiele błędów pielęgnacyjnych, rzadko choruje, może stać nawet w łazience. 

Sansewieria inaczej zwana językiem teściowej to kwiat, który doskonale znosi suszę i łatwo się rozmnaża. Za 40-centymetrową roślinę w Ikei zapłacisz 29 złotych

Warto kupić kilka sztuk i przesadzić je do jednej, prostokątnej donicy. Ta roślina świetnie radzi sobie z pochłanianiem szkodliwych substancji z otoczenia, działa jak mały oczyszczacz powietrza

Sansewieria Ikea
fot. Materiały prasowe

Skrzydłokwiat - Ikea

Na pewno znasz tę roślinę o błyszczących ciemnozielonych liściach. Wykazuje ponadprzeciętne zdolności pochłaniania cząsteczek formaldehydu, benzenu, acetonu i trichloroetylenu.

Skrzydłokwiat warto ustawić w sypialni, nawet tej, w której nie ma dużo światła. Skrzydłokwiat dobrze rośnie także w cieniu, ale uwaga: jest trujący. Ustaw go poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

W Ikei za tę roślinę zapłacisz zaledwie 9,99 zł, i tak jak w przypadku sansewierii polecamy, kup od razu kilka. Od razu poczujesz, że w domu lepiej się oddycha. 

Skrzydłokwiat Ikea
fot. Materiały prasowe

Zobacz co jeszcze warto kupić w Ikei:Dodatki i akcesoria z Ikei za mniej niż 20 złotychPromocje w Ikea do -80%

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)