Rośliny oczyszczające powietrze - kwiaty doniczkowe, które warto mieć w domu

Rośliny oczyszczające powietrze pochłaniają zanieczyszczenia gazowe, a im więcej roślin tego typu w pomieszczeniu, tym wyższa efektywność. Kwiaty oczyszczające powietrze to np. Skrzydłokwiat, Chamedora, Zielistka, Sansewieria. Poznaj je wszystkie.
Weronika Kwaśniak / 28.08.2020 07:00

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Choć z pyłami zawieszonymi sobie nie poradzą, duże zagęszczenie roślin zielonych korzystnie wpłynie na jakość powietrza.

Jeśli sądzisz, że problem zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu cię nie dotyczy, niestety jesteś w błędzie. Ten kłopot wbrew pozorom nie jest bolączką wyłącznie mieszkańców dużych miast.

Szkodliwe substancje są emitowane np. przez materiały budowlane, chemię wykorzystywaną w domu, a także sprzęty elektroniczne. Zanieczyszczenia gromadzą się też w tkaninach i dywanach.

Rośliny oczyszczające powietrze pochłaniają zanieczyszczenia

Zanieczyszczone powietrze w domu ma bardzo zły wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlatego każde pomieszczenie należy jak najczęściej wietrzyć (nawet podczas zimowych miesięcy). Oczywiście, nie eliminuje to całkowicie problemu szkodliwych związków, ponieważ dostają się wtedy one do mieszkania z zewnątrz. Możesz zainwestować w oczyszczacz powietrza, ale nie zapominaj o tym, że istnieją też kwiaty oczyszczające powietrze

Warto mieć w mieszkaniu kilka naturalnych filtrów - roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze. Jakie kwiaty do domu wybrać? Zobacz galerię ze zdjęciami.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 11.02.2015.

Zobacz więcej o roślinach:
7 najpiękniejszych, kwitnących kwiatów doniczkowych
Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą?
9 niewymagających kwiatów doniczkowych. Idealne dla zapominalskich