Hit! 6 roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze. Warto mieć je w domu!

Powietrze, szczególnie w dużych miastach, jest coraz bardziej zanieczyszczone. Warto zadbać o swoje zdrowie w domowym zaciszu - na przykład kupując rośliny, które oczyszczają powietrze!

Jeśli sądzisz, że problem zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu cię nie dotyczy, niestety jesteś w błędzie. Ten kłopot wbrew pozorom nie jest bolączką wyłącznie mieszkańców dużych miast.

Szkodliwe substancje są emitowane np. przez materiały budowlane, a także sprzęty elektroniczne. Zanieczyszczenia gromadzą się też w tkaninach i dywanach.

Powietrze w pomieszczeniach - nie lepsze, niż za oknem?

Zanieczyszczone powietrze w domu ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego każde pomieszczenie należy jak najczęściej wietrzyć (nawet podczas zimowych miesięcy). Oczywiście, nie eliminuje to całkowicie problemu szkodliwych związków, ponieważ dostają się wtedy one do mieszkania z zewnątrz...

Właśnie dlatego warto mieć w mieszkaniu kilka naturalnych filtrów - roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze!

Jakie gatunki sprawdzą się najlepiej? Zobacz naszą galerię ze zdjęciami!

Zobacz więcej o roślinach!
7 najpiękniejszych, kwitnących kwiatów doniczkowych!
Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą?
9 niewymagających kwiatów doniczkowych! Idealne dla zapominalskich!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/miesiąc temu
Szkoda że autor artykułu zapomniał dodać jak bardzo przedstawione roślinki potrafią być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. proponuję poczytać trochę na ten temat zanim się Państwo zdecydują na ich zakup do domu.
/rok temu
ja nie umiem żadnej roślinki przy życiu utrzymać ;(
/rok temu
rosliny to jedna rzecz ale trzeba tez dobrać odpowiednia donice, jeśli szukacie wysokich geometrycznych donic to najtańsze znalazłam na swdecore.pl, wiele modeli i kolorów :)