Inspiracje z peoniami - 7 pomysłów

To nasze ulubione kwiaty!
Weronika Kwaśniak / 14.06.2016 07:06

Peonie, nazywane też piwoniami, to moje ulubione kwiaty. Konkurować mogą z nimi jedynie frezje - one również znajdują się w czołówce mojej prywatnej top listy. Kiedy zrobiłam burzę mózgów w redakcji, okazało się że piwonie kochają absolutnie wszyscy.

Wiele osób oprócz hodowania ich w swoich ogrodach, uwielbia też peonie w formie ciętej. Nie ma chyba piękniejszej ozdoby mieszkania! Na Instagramie wyszperałam 7 inspirujących fotek z tymi kwiatami.

1. Peonie w roli głównej

 

Tant qu'il y aura des #pivoines✨#flower #power 🌺🌷#pivoine #peony #peonylove

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pauline Oaml (@plinem)

Piękno w najczystszej postaci. Te kwiaty "bronią się" same i właściwie nie potrzebują towarzystwa. Nawet pojedyncza piwonia potrafi przyozdobić i ożywić całe wnętrze pomieszczenia!

2. Motywujące hasło

Tutaj moją uwagę oprócz samych piwonii przyciągnął również bardzo inspirujący cytat. W tłumaczeniu na polski oznacza: "Kwiatek nie myśli o rywalizacji z innym kwiatem. Po prostu kwitnie!". Proste i piękne, do zapamiętania i zastosowania!

3. W kuchni

 

На пионы можно смотреть бесконечно😍😍😍#peony #пионы

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Аня Муратова 🐼 (@muratka)

Piwonie nie muszą być ustawione w salonie lub sypialni. Zjawiskowo będą prezentować się w każdym pomieszczeniu - pięknie ozdobią również kuchnię lub... łazienkę!

4. W dużej ilości

Wyobrażacie sobie ten oszałamiający zapach? Peonie w dużej ilości pachną i prezentują się cudownie. Warto jednak uważać na ustawianie ich w sypialni - zbyt intensywna woń może naprawdę przytłoczyć i powodować np. bóle głowy lub problemy ze snem!

5. W stylu rustykalnym

 

A rustic bunch with White peony and Lavenders to make your big day all so sweeter! #windflowerflorist #sgflorist #peony #lavender www.windflowerflorist.com

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Windflower Florist & Gifts (@windflowerflorist)

Chociaż peonie to królewskie kwiaty, idealnie prezentują się również w towarzystwie innych gatunków. Nie bez powodu te rośliny są uwielbiane przez panny młode - to wyjątkowo wdzięczny element wiązanek ślubnych! Na zdjęciu rustykalny bukiet z białych piwonii połączonych z lawendą.

6. W pudełku

Hitem ostatnich miesięcy są bukiety w pudełkach - wyglądają wyjątkowo ekskluzywnie, więc obdarowana osoba czuje się uhonorowana. W majowych, czerwcowych i lipcowych wiązankach nie może zabraknąć peonii - tutaj w duecie z jasnoróżowymi różami.

7. Wprost z ogrodu

 

Happy Anniversary #localrootsflowerfarm #anniversary #flowers #peony #snapdragon #farmerflorist

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Local Roots Flower Farm (@localrootsflowerfarm)

Uwielbiam lwie paszcze! Chociaż w większości bukietów schodzą one na drugi plan, to świetnie uzupełniają różnego rodzaju florystyczne aranżacje. Oto wiązanka wprost z wiosenno-letniego ogrodu - pięknie dopasuje się do każdego wnętrza!

Zobacz też kilka ważnych porad:

Czego nie robić przy sprzątaniu?
Kwiaty na balkon - jakie najlepiej wybrać?
Domowe sposoby na sprzątanie łazienki - 7 pomysłów
Jak uratować uschnięty kwiatek?
Co zrobić, żeby czarne ubrania nie wyblakły?