Dekoracje z dyni - 10 najpiękniejszych pomysłów na jesienne ozdoby

Dekoracje z dyni wnoszą do wnętrz powiew jesieni. Ne są pracochłonne, a bardzo efektowne. Najprościej pomalować dynię na pasujący kolor lub zrobić wazon z dyni.
Małgorzata Machnicka / 29.09.2021 14:00

Większość dekoracji z dyni zrobisz w kilka minut. Warto wykorzystać do nich również inne skarby jesieni - kolorowe liście, jarzębinę i kasztany. 

Ozdoby z dyni są trwałe i proste w wykonaniu. Tego rodzaju aranżacje sprzyjają ociepleniu wnętrza ze względu na pomarańczowo-czerwoną kolorystykę. Uważasz, że ciepłe odcienie nie pasują do twojego domu? W swoich dekoracjach wykorzystaj białe dynie lub te o skórce w drobne zielone plamki. Zajrzyj do naszej galerii, w której znajdziesz 10 pomysłów na dekoracje z dyni.

Spis treści:

  1. Dekoracje z dyni na stół
  2. Malowanie dyni
  3. Wazon z dyni
  4. Ozdoby z dyni przed dom

Dekoracje z dyni na stół

Najprostszym sposobem na stworzenie dekoracji na stół z dyni jest zakup kilku sztuk tego warzywa w różnych rozmiarach i kolorach.

Umyj dynie i ustaw w wybranym miejscu, komponując dyniowy kącik. Dekoracje z dyni świetnie prezentują się na parapecie, na kominku lub na stole w salonie.

dekoracje z dyni na stółfot. Dekoracje z dyni na stół/Adobe Stock, Agnes

W koszyku lub na ozdobnej tacy możesz też ułożyć jesienne skarby: miniaturowe dynie, barwne liście, jarzębinę, żołędzie. Całość warto uzupełnić kilkoma świecami. W ten sposób stworzysz piękny świecznik, który będzie naprawdę trwały. 

Malowanie dyni

Malowanie dyni pozwala całkowicie odmienić to jesienne warzywo. Szalenie modne jest malowanie ich na złoto lub srebrno - takie dynie wyglądają niezwykle dekoracyjnie.

Jak to zrobić? Rozłóż stare gazety i połóż na nie dynię. Weź spray i z odległości około 20 cm spryskaj równomiernie warzywo. Większe dynie lepiej jest pomalować farbą i pędzelkiem - to szybsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Świetnym pomysłem jest podkreślenie ogonków innym kolorem niż reszta.

malowane dyniefot. Malowanie dyni/Adobe Stock, Pixel-Shot

Wazon z dyni

Drugim pomysłem na proste dekoracje z dyni jest zrobienie z niej wazonu - wystarczy odciąć górę, wydrążyć środek i wypełnić ulubionymi, najlepiej jesiennymi kwiatami i gałązkami. Idealnie sprawdzi się jarzębina, wrzosy i świerkowe lub sosnowe gałęzie.

Nie wyrzucaj miąższu! Przygotuj z niego pyszną zupę krem albo dyniowe kopytka. 

wazon z dynifot. Wazon z dyni/Adobe Stock, kaciia

Ozdoby z dyni przed dom

Dynia świetnie się sprawdza jako ozdoba przed dom. Możesz kilka większych okazów ustawić tuż przy drzwiach a te mniejsze np. na metalowych lub drewnianych kwietnikach.

Niektóre z nich warto przygotować już z myślą o Halloween - będą pięknie oświetlały wejście do domu. 

ozdoby z dyni przed domemfot. Ozdoby z dyni przed dom/Adobe Stock, 2mmedia

Piękne dekoracje domu kupisz też tutaj, mając ten kod rabatowy home and you.

Czytaj także:

Pasta z dyni na kanapki
Kompot z dyni - przepis

Przetwory z dyn

i