Ozdoby z dyni do domu i dekoracje przed domem na jesień

Jesienią warto przygotować nawet drobne aranżacje i ozdoby z dyni do domu, które nie są pracochłonne, a bardzo efektowne. Najprościej pomalować ją na pasujący kolor lub zrobić wazon z dyni.
Weronika Kwaśniak / 30.10.2020 07:00

Warto wykorzystać skarby jesieni - kolorowe liście, jarzębinę, dynię i kasztany - do stworzenia w swoim domu pięknych, kolorowych dekoracji. Ozdoby z dyni są trwałe i proste w wykonaniu. Tego rodzaju aranżacje sprzyjają ociepleniu wnętrza ze względu na pomarańczowo-czerwoną kolorystykę.

Jak wykonać ozdoby z dyni do domu?

Najprostszym sposobem jest zakup kilku sztuk dyni w różnych rozmiarach i kolorach. Oczyść je i ustaw w wybranym miejscu, komponując dyniowy kącik. Dekoracje z dyni świetnie prezentują się na parapecie lub na kominku w salonie - w galerii umieściłyśmy inspirację, która z pewnością ci się spodoba.

Mniejsze dynie warto też przyozdobić kolorem, nawet same ogonki pomalowane w unikatowy, metaliczny kolor będą wyglądać bardzo dekoracyjnie. W koszyku ułóż jesienne skarby: miniaturowe dynie, barwne liście, jarzębinę, żołędzie. Całość warto uzupełnić kilkoma świecami. W ten sposób stworzysz piękny świecznik, który będzie naprawdę trwały. W galerii umieściłyśmy jeszcze inne inspiracje na ozdoby z dyni do domu. 

Artykuł pierwotnie opublikowany 20.10.2014.

Miąższ z dyni możesz wykorzystać:

Pasta z dyni na kanapki
Kompot z dyni - przepis

Przetwory z dyn

i