Szklany stroik w kieliszku, wielkanocna choinka i pisanki: oto pomysły na ozdoby wielkanocne w szkle, które przygotujesz w kilka chwil

ozdoby wielkanocne w szkle fot. Adobe Stock, Africa Studio
Jak przygotować piękne i oryginalne ozdoby wielkanocne w szkle? To bardzo proste! Możesz wykorzystać wazon, słoik albo dekoracyjny pojemnik na drobiazgi, słodkości czy suche produkty spożywcze. Dodaj do tego kolorowe dekoracje, wielkanocne pisanki oraz kwiaty bądź światełka. Nie zapomnij też o wielkanocnych króliczkach.
/ 10.03.2023 05:17
ozdoby wielkanocne w szkle fot. Adobe Stock, Africa Studio

Ozdoby wielkanocne w szkle wyglądają bardzo efektownie, a jednocześnie nie tworzą wrażenia wizualnego bałaganu. Są eleganckie i możesz je przygotować tak, aby wpasowały się w każdy typ wnętrza. Do ich przygotowania potrzebujesz nie tylko szklanego naczynia, ale także wielkanocnych dekoracji, takich jak pisanki, trawa, baranki czy zajączki. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Spis treści:

  1. Stroik wielkanocny w szkle
  2. Ozdoby wielkanocne w szkle z kwiatami
  3. Zajączki wielkanocne w szkle
  4. Jak zrobić drzewko wielkanocne z jajek?

Jak zrobić stroik wielkanocny w szkle?

Tradycyjny stroik wielkanocny możesz przygotować na wiele sposobów. Nieco mniej popularnym z nich, a jednocześnie bardzo efektownym, jest ten zrobiony w szkle. Możesz kupić specjalny, dekoracyjny "słoik" z otworem, do którego włożysz wybrane ozdoby, światełka i kolorowe dodatki.

fot. Stroik wielkanocny w szkle/Pinterest

Co włożyć do takiego słoika? Wszystko, co kojarzy ci się z wiosną i okresem wielkanocnym. Mogą to być figurki zajączków, pisanki, kolorowe sztuczne sianko albo mech. Możesz także uzupełnić dekorację światełkami z ciepłym, wiosennym światłem.

Świetnym pomysłem jest także przygotowanie stroika w kieliszku do szampana lub prosecco albo w salaterce deserowej. Wystarczy, że włożysz do niego gałązki, pisanki oraz świeże bądź sztuczne kwiaty. Taka dekoracja wygląda uroczo i na pewno będzie pasować do każdego wnętrza. Do kieliszka możesz włożyć także ozdobny mech.

fot. Stroik wielkanocny w szkle/Pinterest

Jak ozdobić dom na święta wielkanocne: ozdoby w szkle z kwiatami

Kwiaty to nieodzowny element wiosny i Wielkanocy. Mogą być sztuczne albo świeże, ale powinny znaleźć się w każdym domu, aby wnieść trochę wiosennej atmosfery. Możesz po prostu włożyć je do szklanego wazonu albo przygotować ciekawe dekoracje.

fot. Ozdoby wielkanocne w szkle/Pinterest

Wykorzystaj pisanki albo dekoracyjne figurki. Możesz je luźno rozrzucić w wazonie i dodać kwiaty czy gałązki albo przygotować bardziej misterną kompozycję z wykorzystaniem zajączków, sianka czy światełek.

fot. Ozdoby wielkanocne w szkle/Pinterest

W przypadku takich dekoracji lepiej wykorzystać sztuczne kwiaty, aby nie było problemów z ich podlewaniem. Kwiaty umieszczone wśród pisanek wyglądają pięknie i ozdabiają wnętrze w każdym stylu. Dzięki temu stworzysz prostą i niewymagającą ozdobę.

fot. Ozdoby na Wielkanoc w szkle/Pinterest

Zajączki wielkanocne w szkle: idealna ozdoba wielkanocna

Czym byłaby Wielkanoc bez zajączków? Mogą pojawić się w koszyczku ze święconką, na niedzielnym stole, a także w losowych miejscach w domu. Możesz zrobić papierową girlandę z motywem króliczków albo postawić na ceramiczne lub plastikowe figurki.

Aby wyglądały maksymalnie efektownie, umieść je pod kloszem. Wykorzystaj szklany słoik, wazon albo pojemnik na drobiazgi.

fot. Dekoracje na wielkanocny stół/Pinterest

Do dekoracji dodaj także inne wielkanocne elementy i stwórz spójną dekorację do każdego pomieszczenia. Takie zajączki w szkle doskonale prezentują się na świątecznym stole, ale także na szafce w przedpokoju, gdzie mogą witać gości wiosenną atmosferą.

fot. Ozdoby wielkanocne w szkle/Pinterest

Jak zrobić drzewko wielkanocne z jajek / z pisankami?

Bardzo popularną dekoracją wielkanocną jest drzewko z zawieszonymi na nim jajkami albo przygotowane z pisanek. Możesz przygotować je w kilka chwil - wystarczą tylko odpowiednie narzędzia.

Aby zrobić drzewko wielkanocne z jajek, potrzebujesz gąbki florystycznej i okrągłego kawałka styropianu, a także sztywna gałązka lub drut. Gąbkę ułóż w szklanym naczyniu i wbij do niej gałąź - będzie to łodyga/pień drzewa. Na wierzchu gąbki ułóż pisanki, mech albo gałązki, aby nie było jej widać.

fot. Jak zrobić drzewko wielkanocne z jajek/Pinterest

Z drugiej strony łodygi przymocuj styropianową kulę, a następnie wbij w nią pisanki lub przyklej klejem na gorąco. Możesz dodać także inne dekoracje - kwiaty, wstążki, brokat, etc.

Możesz także przygotować wazon z gałązkami, a następnie powiesić na nich dekoracyjne pisanki. Dzięki temu stworzysz wielkanocną choinkę, która będzie świetnie oddawać wiosenny klimat świąt.

fot. Drzewko wielkanocne z pisankami/Pinterest

Tak przygotowane dekoracje na pewno świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i będą idealnie podkreślać wiosenną atmosferę. Pamiętaj też o świeżych kwiatach w wazonie i częstym wietrzeniu mieszkania - przy otwartych oknach, przez które wpada rześkie, wiosenne powietrze, aż chce się tańczyć!

Czytaj także:
Jajka drapane
Ozdoby wielkanocne z filcu
Czym różnią się kraszanki od pisanek?
 

Redakcja poleca

REKLAMA