Ozdoby wielkanocne z filcu - gotowe pomysły

Na ozdoby wielkanocne z filcu potrzebny będzie filc w różnych kolorach, patyki do szaszłyków, nici, ozdoby. Zobacz jak zrobić wielkanocne ozdoby z filcu: kurczaczki, zajączki, pisanki, podkładki na stół.
/ 22.03.2021 08:47

Wystarczy kilkanaście minut przyjemnej pracy, by wielkanocne ozdoby z filcu ozdobiły twoje mieszkanie. Filcowe ozdoby na Wielkanoc możesz ułożyć w koszyczku lub na wyhodowanej łączce na Wielkanoc.

Ozdoby wielkanocne z filcu umieszczone na piku włożysz do wazonu lub wbijesz w ziemię w doniczkach z kwiatami. Lekkie dekoracje ozdobią drzewko wielkanocneFilc nie strzępi się, dlatego wielkanocne ozdoby z filcu są trwałe. Możesz używać nici, muliny a nawet kleju, by przyszyć dekoracje.

Kilka kawałków filcu w różnych kolorach, nici w radosnych barwach, koraliki, wstążki, nożyczki i klej - to wszystko, czego potrzebujesz do tego, by stworzyć niebanalne ozdoby. Z prostymi formami poradzi sobie nawet małe dziecko.

Tak naprawdę wystarczy kształt odrysowany na kawałku kartonu i kilka chwil. Jak stworzyć piękne ozdoby wielkanocne z filcu?

Ozdoby wielkanocne z filcu: zajączki, kurczaczki, pisanki

Aby wykonać uroczą figurkę, wystarczy kilka kroków:

  1. Na kawałku kartonu odrysuj pożądany kształt i wytnij go.
  2. Przyłóż go do filcu, odrysuj i również wytnij (x2).
  3. Z pozostałych kawałków filcu w innych kolorach wytnij elementy uzupełniające: oczka, skrzydełka, nóżki, dzioby...
  4. Brzegi zacznij zszywać od góry, stopniowo wypełniając środek watą/papierem/piaskiem.
  5. Zaszyj wszystkie brzegi, doszyj lub doklej elementy uzupełniające.

Takie ozdoby wielkanocne z filcu, pomimo wypełnienia, są lekkie, ale jednocześnie dość stabilne. Dzięki temu możesz postawić je na stole, włożyć do koszyczka lub przeciągnąć u góry nitkę i zawiesić je np. na firance.

Wielkanocne ozdoby z filcu: podkładki

W tym przypadku wykonanie jest jeszcze łatwiejsze - w najprostszej wersji wystarczy po prostu wycięcie pożądanego kształtu w odpowiedniej wielkości. 

Brzegi warto obszyć kolorową nitką lub koronką, a także dokleić wycięte z filcu w innym kolorze motywy wielkanocne: kwiatki, kurczaczki, pisanki.

Możesz także spróbować skalpelem lub nożem do tapet wyciąć kształt w takiej podkładce, zamiast doklejania ozdób.

Wielkanocne ozdoby z filcu na piku

Równie prostym, co uroczym sposobem na stworzenie pięknych dekoracji wielkanocnych, jest zrobienie ozdób na patyku. Formą przypominają lizaka - i są tak samo słodkie w odbiorze. 

Gotowe pomysły na ozdoby z filcu znajdziesz w galerii.

Artykuł powstał na podstawie tekstu Wioletty Góreckiej. Pierwotnie został pierwotnie opublikowany 21.03.2014.

Zobacz inne ozdoby na Wielkanoc:
7 pomysłów na wieniec wielkanocny
Jak ubrać koszyk wielkanocny?
Jak zrobić stroik wielkanocny?