Chcesz kupić robot sprzątający? Sprawdź modele, które polecamy

Jest tak, jak pokazują reklamy. Siedzisz sobie na kanapie i czytasz książkę, a robot sam odkurza mieszkanie. Jeśli nie należysz do typu perfekcyjnych pań domu, ten sprzęt na pewno ci sie spodoba. Oto przegląd ciekawych modeli.
Małgorzata Świgoń / 29.10.2018 18:32

Roboty sprzątające są naprawdę mądre. Wyposażone są w oprogramowanie, które pozwala im orientować się w przestrzeni, omijać przeszkody i wyznaczać drogę,  po której będą się poruszać. Nie ogranicza ich kabel, bo zasilane są przez akumulator.

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy kupnie robota sprzątającego?

Pojemność akumulatora. Jest bardzo ważna, od niej zależy, jak długo robot będzie pracował bez ładowania. Najlepiej, gdy zapewnia powyżej 60 minut pracy. Warto pamiętać, że z czasem pojemność akumulatora będzie się zmniejszać.

Czujniki ruchu. Najważniejsze są czujniki zbliżeniowe, które rozpoznają przeszkodę. Dzięki nim  robot zatrzyma się przed barierą i zmieni trasę. Jeśli masz w domu schody, sprawdź czy robot sprzątający ma czujnik uskoku terenu. Dzięki temu czujnikowi sprzęt rozpozna spadek terenu i zatrzyma się. Przydaje się także czujnik kurzu – szczególnie zabrudzone powierzchnie  robot sprząta dłużej i staranniej.

Pojemność zbiornika na kurz. Robot sam w sobie jest niewielki, więc im więcej kurzu pomieści, tym lepiej. Nie trzeba będzie wciąż go opróżniać. Najwygodniejsze są te o pojemność od 0,7 do powyżej litra.

Moc silnika wyrażona w Watach. Od niej zależy, jak wydajny będzie nasz robot.  Warto szukać takiego modelu, który ma powyżej 35 W. Powinien całkiem przyzwoicie odkurzyć mieszkanie.

Roboty sprzątające znajdziesz w galerii.

Czytaj też: Jak go poznasz to będziesz mu wierna zawsze! Pięć rzeczy, za które kochamy Irobot
Czym się kierować przy wyborze odkurzacza

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)