Jak odchudzić grube uda? Dzięki tym radom uda ci się osiągnąć rewelacyjne efekty!

Grube uda - najlepsze porady jak odchudzić fot. Fotolia
Twoim kompleksem są grube uda? Podpowiadamy, jak odchudzić tę strefę ciała! Gwarantujemy, że już po upływie kilku tygodni obwody twoich nóg zmaleją, skóra stanie się bardziej jędrna, a ty z dnia na dzień zaczniesz lubić tę (dotychczas problematyczną) partię ciała!
Agata Bernaciak / 07.08.2018 13:05
Grube uda - najlepsze porady jak odchudzić fot. Fotolia

Odkąd pamiętasz, najgrubszą częścią twojego ciała są uda? Nie ty jedna masz taki problem. Wiele kobiet tyje właśnie w okolicy ud i pupy, co skutkuje pojawieniem się nie tylko cellulitu, ale i bryczesów. Podpowiadamy, jak schudnąć z ud!

Jak odchudzić grube uda?

Najważniejsza w odchudzaniu jest systematyczność. Pamiętaj, że nie istnieje dieta, która pozwoli ci schudnąć z jednej partii ciała. Jeśli chcesz zmniejszyć obwód ud, przejdź na dietę niskokaloryczną, ale pamiętaj o odpowiednim zbilansowaniu posiłków. Wraz z posiłkami powinnaś dostarczać organizmowi nie mniej niż 1400 kcal na dobę.

1. Trening kardio

Mówiąc trening kardio mamy na myśli ćwiczenia na stepie, stepperze, orbitreku, nordic walking, marsz na bieżni lub jogging. Jeśli twoją ulubioną formą aktywności jest bieganie, w żadnym wypadku nie biegaj szybciej niż 7-8 km/h. Dlaczego? Bo zamiast spalać tłuszcz będziesz budować masę mięśniową i poprawiać ogólną wydolność organizmu. A przecież nie o to chodzi!

2. Ćwiczenia siłowe

Szczególny nacisk powinnaś położyć na kształtowanie dolnej partii mięśni - mięśniu dwugłowym uda, przywodzicielu i odwodzicielu oraz mięśniach pośladkowych. Dobrymi ćwiczeniami będą wypady w przód lub w tył, przysiady, a także wszelkie ćwiczenia mające na celu rozbudowę górnej części ciała (np. rzeźba ramion). Dzięki tym zabiegom twoja sylwetka odzyska dobre proporcje.

3. Ogólna aktywność fizyczna

Pamiętaj, że poza dietą i ćwiczeniami, powinnaś również dbać o ogólną aktywność. Mamy na myśli między innymi chodzenie po schodach zamiast jeżdżenia windą, robienie przerw w trakcie pracy w celu rozruszania kości, a także chodzenie pieszo zamiast jeżdżenia wszędzie samochodem. Takie mały zmiany mogą mieć decydujący wpływ na wygląd twojej sylwetki!

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz schudnąć z ud?

Jeśli tycie oznacza dla ciebie przybieranie masy głównie w okolicy pupy i ud, absolutnie nie możesz dopuścić do wahań wagi. Twoja sylwetka zmieni proporcje, jeśli kompleksowo podejdziesz do problemu.

Pamiętaj, że rezygnacja z treningów chociażby na miesiąc prowadzić do zwiotczenia skóry na udach, co z kolei sprawia, że wyglądają zdecydowanie bardziej masywnie. Nie wspominając już o działaniu grawitacji na nasze pośladki...

Dowiedz się więcej:
Chcesz szybciej wyrzeźbić ciało i schudnąć? Podpowiadamy, co jeść po treningu!
Czy interwały odchudzają? Zobacz, na czym polega taki trening!
9 sekretów szczupłych osób (to nie magia ani nie genetyka!)

Redakcja poleca

REKLAMA