Mamy dowody na to, że kobiety z dużymi pupami są zdrowsze!

Ładne pośladki fot. Fotolia
Zawsze to wiedziałyśmy!
Karolina Kalinowska / 13.03.2018 10:21
Ładne pośladki fot. Fotolia

Od wielu lat w mediach promowane są wychudzone kobiece sylwetki. Można nawet odnieść wrażenie, że im szczuplejsza jest celebrytka, modelka czy aktorka, tym lepiej. Ta sama tendencja przeniosła się do mediów społecznościowych. Jednak coraz częściej można trafić na historie kobiet, które opowiadają o swoim uzależnieniu od ćwiczeń i zdrowej diety. A wszystko w imię coraz szczuplejszej sylwetki.

Zupełnie przeciwstawnym trendem jest ruch „body positive”, który pokazuje i udowadnia, że prawdziwe kobiety mają kształtne pośladki, piękny biust i wcięcie w talii. Tutaj przedstawicielki płci pięknej chwalą się swoimi fałdkami i nie wstydzą się pokazywać nawet w skąpych ubraniach.

Bardzo szybko okazało się, że mężczyźni również wolą takie kobiety - kształtne, kobiece i seksowne. Nasze przypuszczenie i gusta znalazły swoje uzasadnienie również w nauce, bo okazuje się, że pełniejsza figura świadczy również o lepszym zdrowiu i inteligencji. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

Chcesz jeść więcej i wyglądać szczuplej? Ten trening jest dla ciebie!

 

About last night... Valentine's day outfit. #redofcourse❤ #highponytails #hoops

Post udostępniony przez Jennifer Lopez (@jlo)

Kobiety z większymi pupami są mądrzejsze i zdrowsze

Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie przeanalizował w swoich badaniach dane dotyczące 16 tysięcy kobiet. Doszli do wniosku, że przedstawicielki płci pięknej z większymi pośladkami są bardziej inteligentne i odporne na przewlekle choroby niż ich koleżanki o mniej pełnych kształtach.

Wyniki badań wyraźnie pokazują, że kobiety z większymi pośladkami częściej mają niższy poziom cholesterolu i glukozy. Jak łatwo się zorientować są również mniej narażone na choroby serca i cukrzycę. Mogą pochwalić się większą ilością hormonów wpływających pozytywnie za metabolizm, lepiej przyswajają kwasy omega-3, a to sprawia, że lepiej funkcjonują ich komórki mózgowe.

Warto również wspomnieć, że najnowsze badania Uniwersytetów w Pittsburghu i Kalifornii pokazują związek między wielkością pupy a długością życia. Panie, które mają większe pośladki, mogą pochwalić się wyższą średnią długością życia.

Wiedziałyście, że krągłe pośladki i szerokie biodra to tyle dobrego?

Przyjemne i pożyteczne? Te sporty pozwolą spalić kalorie i świetnie się bawić

 

So beautiful 🍑💦🌴 . . . . . . . Credit: @xeny_g

Post udostępniony przez Fitness & health (@only.fitness.health)

Redakcja poleca

REKLAMA