Skandynawska rewolucja dla każdego

Chcesz być bardziej aktywna, ale nie masz ochoty na miejski jogging ani mordercze treningi w zatłoczonych klubach fitness? Mamy dla Ciebie rewolucyjne i zarazem banalnie proste rozwiązanie. Idź za radą Gymstick Polska, który jako pierwszy w naszym kraju, w oparciu o innowacyjne skandynawskie metody, wprowadza nowoczesne formy rekreacji.
/ 27.04.2008 11:36
Chcesz być bardziej aktywna, ale nie masz ochoty na miejski jogging ani mordercze treningi w zatłoczonych klubach fitness? Mamy dla Ciebie rewolucyjne i zarazem banalnie proste rozwiązanie. Idź za radą Gymstick Polska, który jako pierwszy w naszym kraju, w oparciu o innowacyjne skandynawskie metody, wprowadza nowoczesne formy rekreacji.

Zacznij ćwiczyć zupełnie inaczej - ze specjalistycznym sprzętem One Way oraz Gymstick.
Dla większości z nas decyzja o rozpoczęciu jakichkolwiek regularnych ćwiczeń Skandynawska rewolucja dla każdegonie jest prosta. Od razu przychodzi nam na myśl niezbyt zdrowe bieganie po miejskich chodnikach lub ciężkie i nie zawsze przyjemne treningi w klubach. Przeważnie nasza aktywność kończy się po kilku próbach. Zamiast szukać coraz nowszych ofert, weźmy przykład z najzdrowszego społeczeństwa na świecie – Skandynawów. To właśnie z krajów nordyckich dotarły do Polski kije One Way służące do marszów Nordic Walking oraz Gymstick zastępujący z powodzeniem wszystkie gadżety używane podczas treningów fitness. Nowoczesne przybory umożliwiają ćwiczenia niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Wystarczą chęci.
Dzięki kijkom One Way możemy zamienić jogging na równie efektywny, ale znacznie zdrowszy marsz. Diament Karbon – materiał, z którego są wykonane - pozwala redukować wibracje podczas chodu, czyniąc go bardziej komfortowym. Kijki One Way produkowane są pod stałą kontrolą międzynarodowych stowarzyszeń Nordic Walking, lekarzy, rehabilitantów oraz czołowych sportowców – w tym medalistów olimpijskich, m.in. Bjorna Linda - szwedzkiego podwójnego medalisty w narciarstwie biegowym z igrzysk w Turynie.
Przybór Gymstick – stworzony w oparciu o opinie naukowców, trenerów, biochemików, lekarzy oraz rehabilitantów – to laska gimnastyczna Skandynawska rewolucja dla każdegoz włókna szklanego, do której przymocowane są dwie elastyczne gumy. Waży ona mniej niż pół kilograma, dzięki czemu można ją swobodnie przenosić, zabierać w podróż i ćwiczyć, kiedy przyjdzie na to ochota.

Aktywności Gymstick i Nordic Walking są dla każdego, niezależnie od wieku, stopnia przygotowania czy tuszy. Są łatwe w użyciu, bezpieczne i ogólnodostępne. Cechy te mają sprawić, że alternatywne formy rekreacji, zdrowy i aktywny styl życia staną się w Polsce powszechne. Producenci marki One Way oraz Gymstick Polska zaangażowali się dodatkowo w budowanie świadomości Polaków na temat zdrowego stylu życia. Producenci sprzętu wspierają m. in. działania Fundacji Aktywni, która od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem sportu, rekreacji i aktywności ruchowej. Dzięki pomocy One Way i Gymstick Polska, które przekazują 1 proc. wartości sprzedaży w Polsce fundacji Aktywni, możliwe jest szkolenie instruktorów oraz prowadzenie zajęć rekreacyjno-ruchowych dostępnych dla każdego.

Fundacja Aktywni powstała w 1993 r., a od 2005 roku Skandynawska rewolucja dla każdegoposiada status organizacji pożytku publicznego. Głównym jej celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej. Fundacja Aktywni dba o to, aby w Polsce dostępne były najnowsze formy aktywności ruchowej, popularne już w wielu krajach świata. Jako pierwsza wprowadziła w Polsce przybór gimnastyczny – Gymstick, którego zalety dostrzegli już zarówno trenerzy i instruktorzy, jak też zwykli ludzie, uprawiający sport dla przyjemności. Dzięki działaniom Fundacji Aktywni w Polsce rozpoczęła się moda na Nordic Walking – formę aktywności dającą znakomite rezultaty przy dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną, szczególnie pomocną przy odchudzaniu.

W 2008 r. Fundacja Aktywni będzie zaangażuje się w wiele przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia. Są to m.in. marsze Nordic Walking, konwencja fitness, piknik szkolny, udział w Pikniku Olimpijskim. Autorskie programy Fundacji to Aktywna Szkoła, Aktywna Gmina oraz Akademia Ruchu. Fundacja założyła również wzorcowy Ośrodek „My Aktywni” na Żoliborzu, przy ul. Felińskiego 15,
w którym odbywają się zajęcia ruchowe dla osób w każdym wieku. Zajęcia są prowadzone przez wyszkoloną i profesjonalną kadrę instruktorską.

Dodatkowe informacje o nowych formach aktywności ruchowej można uzyskać na stronach: aktivpro.pl
www.gymstick.info
www.nordicwalking.edu.pl.