Program Weight Watchers - na czym polega dieta fot. Fotolia

Program Weight Watchers - na czym polega dieta

Poznaj zasady programu odchudzającego, który pokochały miliony osób na całym świecie. Oto tajniki diety Weight Watchers!
Agata Bernaciak / 24.01.2014 05:23
Program Weight Watchers - na czym polega dieta fot. Fotolia
Stajesz przed lustrem i widzisz, że masz wiele do zrobienia, a nie masz nikogo, kto mógłby Cię wspierać w walce z nadwagą? Pociesz się, że nie jesteś sama! Nadwaga to problem, z którym każdego dnia próbuje uporać się wiele osób.

Czym jest Weight Watchers?

Weight Watchers to międzynarodowa firma propagująca zdrowy styl życia i odchudzania. Istnieje od ponad 40 lat i pomogła schudnąć już kilkudziesięciu milionom ludzi na całym świecie. Inicjatorką programu żywieniowego była Amerykanka Jean Nidetch, która w 1963 roku zauważyła, że często ciężko samemu wytrwać na diecie, a wyniki intensywnego odchudzania są krótkotrwałe i trudne do utrzymania. W ten sposób powstał pomysł grupowych spotkań i wspólnej walki z nadwagą. W Polsce program Weight Watchers istnieje od 1996 roku.

Poznaj tajemnicę planu odchudzającego Weight Watchers!

W programie żywieniowym Weight Watchers wszystko, co jemy, przeliczane jest na punkty. Posługiwanie się tym systemem jest znacznie łatwiejsze niż tradycyjne przeliczanie kalorii. W materiałach, które uczestnik dostaje na spotkaniu Weight Watchers, znajdują się listy produktów z przypisaną im wartością punktów, dzięki czemu każdy sam może skomponować jadłospis.

W zależności od współczynnika BMI, uczestnikom przypisuje się ilość punktów, którą można wykorzystać w ciągu dnia. Program ten nie zabrania żadnych produktów, a uczy, jak właściwie komponować posiłki. Wysiłek fizyczny - gimnastyka, sport, ćwiczenia wszelkiego rodzaju mogą powiększyć pulę punktów do wykorzystania w danym dniu.

Jakie są zalety programu Weight Watchers?

W programie Weight Watchers ważne jest, że nie destabilizuje on życia towarzyskiego. Dziennie możemy zaoszczędzić 4 punkty, które przydadzą się, jeśli wybieramy się na przyjęcie czy do restauracji. Należy jednak pamiętać, że „zapasowe” punkty trzeba zjeść w ciągu jednego tygodnia i nie zostawiać ich na kolejny.

Przy realizacji Programu żywieniowego Weight Watchers należy pamiętać, aby w ciągu dnia zjadać minimum 4-5 posiłków i wypijać ok. 2 litrów wody czy herbat owocowych. Program "Plan punktów" pozwala na eliminowanie błędów żywieniowych i racjonalne planowanie diety tak, by zawierała odpowiednią ilość wapnia i innych ważnych dla zdrowia składników.
Edipresse Polska S.A.