Kto może uprawiać nordic walking?

Kije przydają się nie tylko do chodzenia, ale też do ćwiczeń.
Chcesz rozpocząć przygodę z nordic walking, ale nie wiesz, czy się do tego nadajesz? Akurat w tym przypadku zastanawianie się nad takimi kwestiami jest bezpodstawne, gdyż nordycki spacer jest praktycznie dla każdego. Czy naprawdę każdy może trenować nordic walking?
/ 01.03.2011 19:13
Kije przydają się nie tylko do chodzenia, ale też do ćwiczeń.

W zasadzie w przypadku nordic walking nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Tę aktywność ruchową mogą oprawiać osoby od 10, do nawet 100 roku życia. Wszystko zależy od stanu zdrowia, chęci i możliwości naszego organizmu. Przeciwwskazań jest naprawdę niewiele, natomiast wskazania obejmują bardzo szerokie spektrum. Obejmują one przede wszystkim wzmocnienie całego organizmu, poprawienie kondycji i wydolności. Nordic walking pomaga również zahamować choroby krążeniowe, sercowo-naczyniowe, czy oddechowe.

Sprawdź też: Nordic Walking – jak bezbłędnie chodzić?

Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść nordic walking to mało skomplikowany sprzęt, który ogranicza się praktycznie do kijków odpowiedniej długości. Dzięki temu, że kijki można regulować lub dobierać ich długość przy kupnie, nordic walking może uprawiać każdy, niezależnie od płci, stanu zdrowia, czy warunków fizycznych. Wszystko można zindywidualizować, dostosować do potrzeb konkretnej osoby. Zatem jeśli chcemy rozpocząć przygodę z nordic walking, nie zastanawiajmy się dłużej i śpieszmy do sklepu sportowego po kijki!

Polecamy: Jaka dieta dla miłośników Nordic Walkingu?

Redakcja poleca

REKLAMA