Gdzie można trenować nordic walking i czy to jest drogie?

Wraz ze wzrostem popularności nordyckich spacerów, na ulicach i w parkach pojawia się coraz więcej osób z kijkami. Jeśli chcemy zacząć przygodę z nordic walkingiem, dowiedzmy się gdzie najepiej spacerować i ile musimy wydać na starcie.
/ 01.03.2011 19:37

Do tej pory nordic walking był propagowany przede wszystkim w górach i nad morzem. Nie ma się co temu dziwić, gdyż świeże morskie czy górskie powietrze świetnie wpływają na nasz organizm. Niestety mieszkając w dużym mieście w centrum kraju nie zawsze możemy sobie pozwolić na spacer w tak pięknych sceneriach. Na szczęście jednak, nordic walking upowszechnia się również w dużych miastach. Coraz częściej spotykamy i obserwujemy osoby, które chodzą „o kijkach” w miastach, w parkach, czy w lesie.

Zobacz również: Jaka dieta dla miłośników Nordic Walkingu?

Coraz częściej Polacy przekonują się do tej formy aktywności fizycznej, a w większych miastach pojawiają się już zorganizowane grupy miłośników nordic walkingu. Mimo to sporo osób obawia się rozpocząć przygodę z tą formą aktywności obawiając się sporych wydatków na specjalistyczny sprzęt. Czy te obawy są uzasadnione?

Z jednej strony tak, z drugiej nie. Otóż, jeśli decydujemy się rozpocząć przygodę z Nordic Walking indywidualnie, musimy nastawić się na wydatek rzędu 100-300 złotych na kijki oraz wygodne buty i akcesoria. Jeśli jednak zdecydujemy się na korzystanie z tej formy aktywności ruchowej w systemie zorganizowanym, to traktuje się to, jako pojedyncze, ewentualnie karnetowe wejście na rekreację ruchową i nie jest to drogie. W zależności od ośrodka, karnet miesięczny kosztuje około 50-60 złotych, a samo wypożyczenie kijków 5 złotych.

Sprawdź: Jak wybrać buty i strój do Nordic Walking?

Redakcja poleca

REKLAMA