POLECAMY

8 rad, dzięki którym odniesiesz sukces w odchudzaniu!

Niestety odchudzanie nie jest wcale takie łatwe. Zastanawiasz się, jak wspomóc ciało w walce z kilogramami? Oto najlepsze podpowiedzi!
8 rad, dzięki którym odniesiesz sukces w odchudzaniu! fot. Fotolia

Wiesz, ze kolor naczyń wpływa na apetyt, a w czasie jedzenia nie warto oglądać telewizji? No właśnie - drobne rzeczy mogą wpływać na powodzenie w odchudzaniu. Sprawdź jakie!

1. Nastaw się na sukces

Konsekwencja to klucz do sukcesu. Jeśli pogoda jest kiepska, a nie stać cię na kupno karnetu na siłownię – ćwicz w domu. Nagradzaj się jakimś drobiazgiem za każdy przejaw silnej woli, a wzmocnisz motywację.


2. Zgromadź sprzęt

Waga kuchenna, waga do pomiaru masy ciała i centymetr to twoi nowi przyjaciele. Waż to, co jesz. Spożywanie nawet o 50 kcal więcej niż potrzebujesz, może skutkować wzrostem wagi o 2 kg rocznie.

3. Uwieczniaj postępy

Waż się raz w tygodniu o tej samej porze (najlepiej na czczo) i zapisuj pomiary. Mierz się raz w miesiącu. Równie często rób też zdjęcia swojej sylwetki, najlepiej w tej samej bieliźnie. Dopiero porównanie zdjęć może cię mile zaskoczyć i dodać motywacji.

4. Zapisuj, co jesz

Możesz to robić w zwykłym kalendarzu! Możesz też skorzystać z aplikacji na telefon, które udostępniają kompozytora diety i liczniki kalorii.

5. Notuj, jak ci idzie

Dzięki temu zobaczysz, jak uczucia wpływają na twoją wytrwałość i w konsekwencji efekty diety. Możesz wykorzystać do tego zwykły zeszyt.

6. Opracuj plan B

Znajdź zamienniki potraw lub przekąsek, które masz w swojej diecie. W ten sposób nauczysz się elastycznego podchodzenia do odchudzania i nie będziesz czuć się zmuszona do jej przestrzegania od deski do deski.

7. Jedz w skupieniu

Spożywanie posiłków podczas oglądania telewizji powoduje, że jesz więcej. Staraj się jeść w otoczeniu, które cię nie rozprasza. Pomocnym trikiem jest również postawienie stołu naprzeciw lustra.

8. Dobierz naczynia

Jedz posiłki na mniejszym talerzu. Dzięki temu porcja będzie wyglądała na większą niż w rzeczywistości, co pomoże oszukać apetyt i zjeść mniej. Wybieraj też naczynia w kolorach kontrastujących z jedzeniem.

Dowiedz się, jak skutecznie schudnąć:na podstawie tekstu autorstwa Katarzyny Gwiazdy-Iwańskiej/Vita wyd. specjalne
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 miesiące temu
Mi koleżanka poleciła ForeverSlim i jak się okazalo dobrze poradziła. W 3 miesiące schudłam 13 kilo
/3 miesiące temu
U mnie jest jedna, zastosowanie Slimunox. Ja po tym środku w 3 miesiace schudłam 14 kilo
/2 lata temu
Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...