POLECAMY

Reguły odchudzania według diety 50/50 + audiokomentarz dietetyka

Dbanie o chudy jadłospis co drugi dzień to połowa sukcesu. Zobacz czego jeszcze powinnaś przestrzegać będąc na diecie 50 na 50!
Reguły odchudzania według diety 50/50 + audiokomentarz dietetyka fot. Fotolia

Opinia dietetyka: dieta 50/50

Jakie zasady obowiązują przy diecie 50/50?

1. Bądź realistką

Oceń, czy naprawdę rzetelnie będziesz w stanie trzymać się tej diety. Przez pierwsze dwa tygodnie jej trwania w dni „chude” będziesz naprawdę chodziła głodna. Nie możesz jednak odbijać sobie w pozostałe dni, jedząc wtedy dwa razy więcej niż zazwyczaj – to nie ma sensu.

2. Ograniczaj jedzenie

Przez pierwsze dwa tygodnie trwania diety w dni „chude” jedz 25% tego, co zazwyczaj (to bardzo mało, dlatego ten okres trwa tylko 14 dni, w tym 7 dni dietetycznych).

3. Powoli, ale konsekwentnie

Po dwóch tygodniach w dni dietetyczne zwiększ dzienną kaloryczność potraw do 30–35% tego, co zazwyczaj. Dla przeciętnej kobiety oznacza to ok. 700 kcal dziennie. Ta faza powinna trwać do momentu, aż uzyskasz wymarzoną wagę.

4. Nie popadaj w obsesję!

Aby wprowadzić ten plan w życie, nie musisz codziennie obsesyjnie przeliczać kalorii. Gdy weźmie się pod uwagę, że będziesz to robić co drugi dzień, a nie codziennie, nie wydaje się to takie straszne! Najłatwiej jednak trzymać się 3 posiłków dziennie, małych porcji i dań szykowanych na bazie niskokalorycznych składników, z przewagą warzyw i owoców. Unikaj soli, doprawiaj potrawy pieprzem i ziołami (nie za dużo, bo mogą zaostrzać apetyt).

5. Utrzymaj efekty

Johnson przetestował to na sobie – ciągle kontynuuje podział na „down days” i „up days”, z tym że w dni trzymania diety spożywa 50 proc. tego, co w pozostałe. Zaleca, aby generalnie nie przekraczać wtedy 1000 kcal dziennie.

6. Nie przesadzaj!

W dni, kiedy możesz jeść do woli, bądź rozsądna. Nie przejadaj się, bo i tak nie najesz się na zapas, a to oznacza złe samopoczucie i słabsze efekty odchudzania. Staraj się jeść regularnie 5 posiłków dziennie (w tym 2 przekąski). Jeśli masz ochotę na coś ekstra, np. pizzę i lody – OK, o ile nie będziesz ich jeść za każdym razem. Zresztą, zdaniem Johnsona, większość po dniu dietetycznym wcale nie ma ochoty aż na taką wyżerkę.

7. Możesz zamieniać dni

Jeśli akurat w dzień „chudy” wyskoczyło ci wyjście do knajpy ze znajomymi, nie katuj się. Zrób sobie wtedy dzień wolny od diety, a potem – stosuj ją dalej naprzemiennie.

Dowiedz się więcej o dietach odchudzających:


napisane na podstawie artykułu zamieszczonego w miesięczniku Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/rok temu
Witam. Ja jestem na tej diecie 17 dzień. A właściwie to na poście dr. Dąbrowskiej.( tyle że post Dąbrowskiej jest co dzień przez określony czas a ja robię to co drugi dzień.Schudłam 6.5 kg. Czuję się cudownie i dalej dążę do celu. Pozdrawiam.
/2 lata temu
Ja jestem na diecie 50 /50 juz 3 tyg schudlam juz 4kg. Najgorzej czulam sie w pierwsze dwa tyg, teraz jest dobrze, pozdrawiam i zapraszam w grupie jest łatwiej
/3 lata temu
Ja zaczynam i na wstępie już mogę powiedzieć że jest to trudne - najgorsze to te zmęczenie i brak sił do wszystkiego, no ale mam nadzieje że efekt mnie zaskoczy :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)