Mniejsza kaloryczność wafla nie może dawać dyspensy do zwiększenia ich ilości w jednej porcji.

Czy wafle ryżowe są dietetyczne?

Większość koleżanek w mojej firmie zamiast pieczywa albo innych przekąsek je wafle ryżowe. Mówią, że takie wafle nie tuczą i można je jeść do woli. Czy to prawda? Ela z Lubina
/ 09.04.2019 11:07
Mniejsza kaloryczność wafla nie może dawać dyspensy do zwiększenia ich ilości w jednej porcji.

Jeżeli zamiast tradycyjnego pieczywa spożywamy wafle ryżowe, owszem mogą stanowić dobrą alternatywę i być korzystnym sposobem na redukcję kilokalorii. Jednak przy stosowaniu tego rodzaju zamiennika, należy pamiętać o tym, że mniejsza kaloryczność wafla nie może dawać dyspensy do zwiększenia ich ilości w jednej porcji.

Zobacz także: Które przekąski są najzdrowsze?

Poza tym mają wysoki indeks glikemiczny (szybko podnoszą stężenie glukozy we krwi i równie szybko je obniża powodując uczucie głodu), dlatego spożywanie ich w ramach przekąski jest dobre tylko wtedy, gdy zatrzymamy się na 1-2 sztukach. Nie można też w zamian za to, więcej na nie nakładać lub zjadać ich z czymś "bardziej treściwym" - wówczas mija się to z celem.

Ich smak możemy urozmaicić sobie wyborem wafli ryżowych np. z sezamem, nasionami chia, czarnuszką lub kaszą gryczaną.

 Masz problem z nadwagą albo niedowagą? Nie wiesz, jak dobrać odpowiednie składniki do swojej diety? Zapytaj eksperta. Wyślij pytanie na adres lifestyle@infornext.pl.