Ćwiczenia na zgrabne nogi

Marzysz o zgrabnych i umięśnionych nogach? Już dziś możesz zacząć ćwiczyć według naszych wskazówek, a za cztery tygodnie będziesz miała idealne nogi!

Piękne nogi dzięki ćwiczeniom

Bez wątpienia zgrabne nogi to atrybut każdej kobiety. Jest niestety również powodem wielu kompleksów. Większość kobiet patrzy na wygląd swoich nóg bardzo krytycznie. Czasami są za grube, za chude lub zbyt krzywe. Zobacz, co możesz zrobić, żeby poprawić ich wygląd i pozbyć się kompleksów raz na zawsze.

Zgrabne nogi to przede wszystkim jędrne uda i zarysowane łydki. Aby osiągnąć swoje cele, potrzebujesz codziennej aktywności oraz serii ćwiczeń wzmacniających Twoje mięśnie. Poniżej znajdziesz zestaw, który możesz wykonywać każdego dnia, bez wychodzenia z domu. Zanim jednak do niego przejdziesz zobacz, czego powinno się unikać, żeby zachować zdrowie i dobry wygląd swoich nóg.

Zobacz także: Ćwiczenia na jędrne pośladki i zgrabne nogi

  • Unikaj ciepła. Gorące kąpiele, okłady, sauna, długie przebywanie na słońcu i w solarium nie służy Twoim nogom. Wspomniane czynności powodują zaburzenia przepływu krwi, co prowadzi do pojawiania się obrzęków, tzw. pajączków i niekiedy do żylaków.
  • Ogranicz chodzenie na wysokich obcasach. Jest to niezdrowe dla Twoich nóg. Zbyt wysokie buty, blokują mięśnie łydek. Powoduje to zaburzenie przepływu krwi.
  • Unikaj ciasnych spodni. W ten sposób usprawnisz pracę żył, unikniesz bólów i puchnięcia nóg.
  • Zadbaj o odpowiednią wagę. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej nie tylko niekorzystnie wpłynie na wygląd Twoich nóg. Spowoduje poszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie niedomykanie się zastawek. Zaburzy to pracę całego układu krwionośnego i spowoduje obrzęk nóg.
  • Zadbaj o relaks. Dbanie o nogi to nie tylko codzienne ćwiczenia. Postaraj się o masaż lub pod koniec dnia poleż z nogami w górze.

Unikaj długiego stania i siedzenia oraz zadbaj o aktywność fizyczną. Dzięki pracy mięśni, żyły będą pracowały sprawniej i unikniesz zaburzeń krążenia krwi.

Zob. także: Czy wiesz jak ulżyć zmęczonym nogom?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
http://pytajozdrowie.pl/?qa=1266&qa_1=cwiczenia-na-zgrabne-nogi tutaj można dowiedzieć się więcej
/8 lat temu
Jeśli kobieta ma krzywe nogi, nie pomogą ani ćwiczenia, ani diety. Krzywych nóg się nie pozbędzie, można co najwyżej wymodelować sobie łydki. A na to najlepszym sposobem jest jazda na rowerze. natomiast jestem bardzo ciekawa, co zrobić, jeśli prowadzi się siedzący tryb życia. Z konieczności. Jak wtedy chronić nogi przed schorzeniami z tym związanymi?