Jak ćwiczą gwiazdy?

Gwiazdy filmu i estrady mają swoje ulubione ćwiczenia i formy aktywności fizycznej, dzięki którym zachowują nienaganne sylwetki. Przeczytaj, jak ćwiczy m.in. Madonna, Penelope Cruz, Kate Hudson, Jessica Simpson, Jennifer Lopez, Avril Lavigne czy Julia Roberts.
/ 03.09.2012 13:42
Ćwiczenia/fot. Fotolia

Julia Roberts

Kiedy tylko ma możliwość, do ćwiczeń wykorzystuje taśmy rozciągające. Dzięki nim można trenować wszystkie partie ciała. Aktorka używa ich na przykład do ćwiczenia bicepsów lub klatki piersiowej i ramion. Stojąc na taśmie, wyciąga ją w górę, jednocześnie uginając przedramiona, jak najbliżej tułowia lub odwodząc ramiona w bok, do poziomu barków.

Jennifer Lopez

Wykorzystuje swoją kondycję również charytatywnie. Kiedy tylko ma okazję, bierze udział w wydarzeniach sportowych, na przykład triatlonie, do którego najpierw musiała się solidnie przygotować. Skorzystaj z tej wskazówki i weź udział na przykład w biegach ulicznych, pamiętając najpierw o suchej zaprawie w terenie lub na siłowni.

Naomi Watts

Preferuje trening interwałowy, który jest bardzo skuteczny. Zmiany tempa i rodzaju ćwiczeń intensyfikują trening. Dzięki temu spalamy więcej kalorii i poprawiamy metabolizm, co się przekłada na szybsze efekty wysiłku.

Madonna

Poza innymi aktywnościami, uprawia jazdę na rowerze górskim w terenie. Taka intensywna jazda pozwala stracić nawet do 500 kalorii w godzinę, świetnie modeluje pośladki, uda, ale także brzuch.

Kate Hudson

Aby mieć świetną figurę, miksuje różne rodzaje treningów. Często biega, ale również uprawia bardzo modny trening – taniec na rurze. Choć kojarzy się on jednoznacznie, zapomnij o tym i wypróbuj. To bardzo wyczerpujące ćwiczenia, które świetnie modelują wszystkie partie ciała i rzeczywiście nadają im seksownych kształtów.

Jessica Simpson

Doceniła zalety treningów z piłką. Jednym z jej ulubionych i skutecznych ćwiczeń są przysiady tyłem do ściany z opartą na niej piłką. Dzięki temu aktorka ma dobrą postawę i jeszcze skuteczniej trenuje nogi i pośladki.

Zobacz też: Ćwiczenia na ramiona dla kobiet

Penelope Cruz

Nie ćwiczy w fitness klubie – wybiera trening na świeżym powietrzu, bo ten (np. bieganie w terenie) jest bardziej efektywny niż bieganie na bieżni. Cruz lubi wszelkie aktywności na łonie natury, zgodnie z zasadą, że ćwiczenia są nie po to, by spalać mnóstwo kalorii, ale by aktywnie spędzać czas, bo to przyjemność.

Claire Danes

Używa dużych obciążeń, ćwicząc na siłowni. Systematycznie ćwiczy trening siłowy, bo to właśnie dzięki niemu tkanka tłuszczowa zamienia się w mięśnie, a ciało nabiera seksownych kształtów i chudnie.

Avril Lavigne

Nie ma konkretnego planu ćwiczeń. Danego dnia wykonuje trening, na jaki ma ochotę. Tak poradził jej trener, który wie, że jeśli ćwiczy się na siłę, efektów nie będzie.

Jennifer Garner

Aby być w doskonałej formie do ról wymagających kondycji, aktorka robi mnóstwo wypadów ze sztangielką na ramionach. Świetnie rzeźbią uda, łydki i pośladki i bardzo je wyszczuplają.

Reese Witherspoon

Codziennie zmienia choćby cokolwiek w swoim treningu. Urozmaica ćwiczenia i ich długość, by zobaczyć efekty swojego wysiłku. To doskonały sposób na ładną sylwetkę, bo ciało przyzwyczaja się do tych samych ćwiczeń i trzeba je zmieniać, by ciągle je mobilizować.

Zobacz też: Jak ćwiczyć ze skakanką?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)