POLECAMY

Ile trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć? Wystarczą 4 minuty dziennie. Jak to możliwe?

Najnowsze wyniki badań są szokujące!
Karolina Kalinowska / 8 miesięcy temu
Ile trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć? Wystarczą 4 minuty dziennie. Jak to możliwe? fot. Fotolia

Marzycie o idealnej sylwetce, ale nie macie czasu, ochoty i chęci ćwiczyć? Czasem niestety tak bywa i na szczęście nie musie się do niczego zmuszać! Według najnowszych badań wystarczy ćwiczyć jedynie 240 sekund dziennie (4 minuty). Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

Jak się pozbyć cellulitu na pupie?

Jak osiągnąć błyskawiczne efekty w tak krótkim czasie?

Idealnym rozwiązaniem jest tabata. To krótki trening interwałowy o bardzo dużej intensywności, który polega na przemiennym czasie ćwiczeń na 100% możliwości przez 20 sekund i odpoczynku przez 10 sekund.

Za twórcą tabaty jest uważany profesor Izumi Tabata, który szkolił japońskich olimpijczyków. Oczywiście ta metoda ćwiczeń była znana już dużo wcześniej, ale on zbadał ten rodzaj aktywności i udowodnił naukowo jej skuteczność. A dokładniej wykazał, że stosowanie tego treningu zwiększa wydolność tlenową i beztlenową organizmu znacznie lepiej niż 60 minut normalnego treningu aerobowego.

Jeżeli chcecie ćwiczyć, a nie możecie pochwalić się dobrą kondycją, to na początku zacznijcie od treningu typowo kondycyjnego, ale mniej intensywnego. Możecie ćwiczyć w ten sposób, ale musicie wiedzieć, że to nie będzie tabata z prawdziwego zdarzenia. Jedynie trening nią inspirowany.

Jakie efekty daje tabata?

Poprawia wydolność tlenową (aerobowa) i beztlenową (anaerobowa). Tabata pozwala w szybkim tempie pozbyć się tkanki tłuszczowej i podkręcić metabolizm.

Takie korzyści można uzyskać, poddając organizm krótkim, ale bardzo intensywnym treningom. Dzięki temu uzyskujecie tzw. efekt after burn, czyli przyspieszone tempo spalania kalorii, które może utrzymywać się nawet do 48 godzin po zakończeniu treningu.

Hit! Najlepsze ćwiczenia na boczki i fałdki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/7 miesięcy temu
Pół roku zdecydowałam się zrzucić parę kilo, więc zainwestowałam w super dietę i siłownię. Chodziłam przez jakiś czas na jakieś zajęcia cardio i tabatę , ale to po pewnym czasie to się zaczyna nudzić. Oczywiście cały czas jest ta sama radość po treningu, ale chciałabym czegoś więcej. Ostatnio zapisałam się z koleżanką do szkoły tańca Royal Dance Center i jest super! Taniec nie dość że jest przyjemny, to w dodatku bardzo męczący! Leje się ze mnie tak samo jak po siłowni, ale endorfin mam o wiele więcej!
/8 miesięcy temu
Polecam https://nedds24.pl/showthread.php?tid=2717
/8 miesięcy temu
Miałam ogromny problem z wagą 20 kg za dużo !!!! - próbowałam setki suplementów, diety, dietetyk i to nie jeden , siłownia i nawet jeśli udało mi się coś zrzucić był efekt jojo . Jedna moja Pani dietetyk jak byłam na skraju załamania, zaproponowała mi wykonanie badań genetycznych w Fundacji Medycyny Stylu Życia Okazało się, że część produktów spożywczych powodują nietolerancje pokarmowe w moim organizmie, mój metabolizm nie funkcjonował poprawnie. Dostałam swój indywidualny plan żywienia, informacje na temat aktywnosci jaką rzeczywiscie powinnam wykonywać aby sobie pomóc. Polecam wszystkim którzy mają podobny problem Fundacje Medycyny Stylu Życia. Pracują tam profesjonaliści którzy dokładnie wytłumaczyli mi jak może mi to faktycznie pomóc. Indywidualne podejście pozwoliło dopasować odpowiednią kurację! Dostałam obszerny raport na całe życie i w końcu mogę śmiało powiedzieć że tym razem UDA MI SIĘ ZWALCZYĆ NADWAGĘ BEZ JOJO!!! . Obecnie 15 kg MNIEJ , jeszcze troche i wrócę do swojej wagi. Okazuje się że wcale nie są potrzebne rygorystyczne diety aby czuć się i wyglądać dobrze. Z początku myślałam ze to droga sprawa ale licząc ile wydałam na swoje diety i dietetyków poprzednie próby to pikuś ! POLECAM !! Może skontaktuj się z nimi pod nr 223079061 jestem przekonana że ci pomogą Pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (1)