POLECAMY

Freeski wiosna 2012 - gdzie dostaniesz darmowe skipassy?

Wiosenne Free Ski to ostatnia okazja, by pojeździć na nartach za granicą prawie za darmo. Na darmowe skipassy możemy liczyć przede wszystkim we Włoszech i Austrii. Fabryka Narciarzy poleca miejscowości, w które warto wybrać się na wiosenne Free Ski.
Freeski wiosna 2012 - gdzie dostaniesz darmowe skipassy? fot. Fotolia

Zima powoli mija, ale nie oznacza to jednak, że temat narciarstwa odchodzi na drugi plan. Wielu z nas zastanawia się jeszcze, gdzie spędzić ostatnie dni na śniegu w tym sezonie. Piękna pogoda, coraz dłuższe dni i perspektywa szalonego Après-ski w promieniach wiosennego słońca skłania do przeszukiwania atrakcyjnych ofert i promocyjnych wyjazdów. Od wielu lat dużą popularnością na rozpoczęcie i zakończenie sezonu cieszą się wyjazdy typu Free Ski. Kuszą one atrakcyjnymi cenami, na które składa się darmowy skipass.

Rezerwując nocleg w miejscowości i w wybranych hotelach/ apartamentach objętych promocją dostajemy skipass gratis lub w najgorszym przypadku - z korzystną zniżką. Oferty typu Free Ski to najlepsza okazja na zagraniczny wyjazd na narty dla osób o mniej zasobnym portfelu. Żeby poszusować za darmo w Alpach, warto rozejrzeć się za ofertami oznaczonymi jako Free Ski i wykupić promocyjny wyjazd. Najwięcej ofert Free Ski oferują ośrodki narciarskie we Włoszech i Austrii, rzadziej we Francji.

Warto wspomnieć, że w przypadku Austrii często można spotkać się z pakietami promocyjnymi, zawierającymi 7-dniowy pobyt z wliczonymi śniadaniami + 6-dniowy skipass.

W tym roku Free Ski na zakończenie sezonu przygotowało bardzo wiele ośrodków. Oto kilka z nich:

Livigno

Livigno jest ajbardziej znanym, lubianym i najczęściej wybieranym przez Polaków ośrodkiem narciarskim we Włoszech. Livigno przyciąga narciarzy świetnymi terenami zjazdowymi, bardzo bogatą ofertą turystyczno- rozrywkową, niskimi cenami pobytu oraz perspektywą tanich zakupów w sklepach bezcłowych. W tym roku Free Ski w Livigno przypada na okres mocno wiosenny - między 14 kwietnia a 1 maja.

Zobacz także: Na narty za granicę z dzieckiem

Val di Sole

Free Ski odbywa się również w Val di Sole w terminie od 24 marca do 1 kwietnia 2012 roku. Wykupując nocleg w wybranych hotelach/ apartamentach dostaniemy skipass SUPERSKIRAMA gratis. Skipass ten upoważnia nas do korzystania z ponad 380 km tras na terenie SKIRAMA DOLOMITI Adamello Brenta, w tym: Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Tonale - Ponte di Legno, Peio, Monte Bondone, Pinzolo, Paganella oraz Folgaria-Lavarone.

Cervinia

Ofertę Free Ski znajdziemy również w Cervinii (Dolina Aosty). Oferta darmowych skipassów przygotowana została na okres od 26 kwietnia do 6 maja 2012 roku. Obejmuje ona darmowy skipass dla osób, które wykupią minimum 4 noclegi w wybranych hotelach. W ramach skipassu korzystać można również z tras i wyciągów położonych po szwajcarskiej stronie kompleksu- w Zermatt.

Zobacz także: Gdzie tanio na narty w Polsce

Monte Rosa

Free Ski w Monte Rosa potrwa od 25 marca do 15 kwietnia. Darmowy skipass dostępny będzie dla wszystkich, którzy wykupią minimum 3 noclegi w hotelu z wyżywieniem w opcji HB. Dla osób, które wybiorą zakwaterowanie w apartamentach, jeden darmowy skipass przypadnie na 4 osoby. W Monte Rosa do dyspozycji narciarzy jest ponad 180 km. tras. Ponadto, jest to jeden z największych w Europie terenów do uprawiania freeride’u. Wytrawnych narciarzy przyciąga tu również możliwość uprawiania heliskiingu. Niestety już poza ceną skipassu.

Wiele ciekawych ofert na zakończenie sezonu można również znaleźć we francuskich Alpach.

Zobacz także: Gdzie na freeride?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Doskonała informacja, dzięki.
/5 lat temu
Jeśli mowa o wiosennej jeździe, to zdecydowanie Francja. Ja mam okazję w tym roku zamykać sezon narciarski (choć niewiele pojeździłam w czasie jego trwania) w Les 2 Alpes, gdzie jadę za niedługo z Almaturem:)
/6 lat temu
W najblizszy poniedziałek (7.1.2013) od rana do 16:00 będzie jazda za darmo w Zwardoń Ski.