POLECAMY

Miłość na odległość

Czy związek na odległość ma sens? Czy warto inwestować w taką relację?

Miłość na odległość fot. Fotolia

Poznałaś go na wyjeździe i zakochałaś się. Ty nie możesz zostać, on nie może jechać za Tobą. Jesteście ze sobą od jakiegoś czasu, ale jedno z Was musi wyjechać do pracy do innego miasta lub kraju. To trudne, ale można sobie z tym poradzić. Trzeba tylko racjonalnie myśleć i dobrze kombinować.

Czy miłość na odległość ma sens?

Na to pytanie musisz sama sobie odpowiedzieć. Ale jeżeli czujesz, że ten facet jest dla Ciebie, a Tobie na nim zależy, to może warto byłoby dać szanse temu uczuciu? Oczywiście, jeżeli dzieli Was wiele kilometrów, a spotykacie się rzadko, to czai się na Was wiele pokus i z pewnością będziecie napotykać mnóstwo alternatyw, jednakże przyjmij to za dobrą monetę.

Weź pod uwagę, jak ogromna to będzie próba dla waszego związku. Jeżeli oboje wytrzymacie, to potem zostaniecie za to wynagrodzenie w postaci związku z bagażem doświadczeń. Nie bójcie się porażki zawczasu - trzeba najpierw spróbować!

Zobacz też: Jaka jest kobieta idealna?

Miłość na odległość a codzienność

Miłość na odległość nie daje nam prawdziwego obrazu drugiej osoby. Widujemy się rzadko, a wtedy każdą chwilę poświęcamy sobie. Starannie planujemy każdą sekundę spotkania, nie ma czasu na codzienność, pośpiech, humory. Cieszymy się, że mamy siebie, że w końcu możemy się do siebie przytulić.

Nie przebywając ze sobą często nie widzimy się podczas codziennych zajęć, obowiązków. Nie widzimy naszego ukochanego z pięciodniowym zarostem, wściekłego na szefa w pracy. Z kolei nasz ukochany nie widzi zapracowanej kobiety, która nie ma czasu pomalować się tak, jak na randkę i nie zawsze zakłada szpilki i seksowną bieliznę.

Miłość na odległość to próba, która zacznie się dopiero po pokonaniu bariery odległości. Na początku nie kochamy prawdziwej, realnej osoby, ale wyobrażenie o niej. Stąd tak wiele rozczarowań w późniejszych fazach związku.

Miłość na odległość a czas

Psychologowie twierdzą, że istnieje pewna granica czasu, którą tolerujemy. Wynosi ona od 18 miesięcy do 3 lat - tyle jesteśmy w stanie wytrzymać w związku na odległość zdaniem ekspertów. Jednak w rzeczywistości nie ma na to reguły. Pamiętajmy, że wiele zależy od dojrzałości partnerów i ich związku. Jeśli znaliśmy się na długo przed wyjazdem, możemy wytrzymać dłużej próbę odległości. Wiele także zależy od perspektyw - łatwiej znosić rozłąkę, kiedy mamy perspektywę, że już niedługo wrócimy do siebie na stałe!

Tęsknota - jak sobie z nią radzić?

Uczucie tęsknoty za drugą osobą, potrzeba dotyku, kontaktu, rozmowy - wszystkie te uczucia będą Ci towarzyszyć. Nie przejmuj się, w dobie Internetu można choćby rozmawiać częściej na różnych komunikatorach, bez narażania się na ogromne koszty.

Rozmowy przez telefon mogą przynosić za sobą duże szkody finansowe, szczególnie, jeżeli druga osoba mieszka w innym kraju. Można skorzystać z jednej z licznych atrakcyjnych ofert telefonii komórkowej, są naprawdę korzystne, za niewielkie opłaty abonamentowe można rozmawiać z wybranym numerem za darmo. Ale, od czego mamy Internet!?

No właśnie, w dzisiejszych czasach chyba każdy posiada komputer z Internetem. Tutaj komunikacja jest darmowe, można pisać maile, rozmawiać poprzez różnego rodzaju komunikatory. Jeżeli zaopatrzycie się w kamerki internetowe, będziecie mogli codziennie się na siebie patrzeć i prowadzić rozmowy niemalże twarzą w twarz.

Zobacz też: Naucz się cierpliwości i wytrwałości

To może w dużym stopniu ułatwić utrzymywanie kontaktu, jednak nie zastąpi dotyku, a przecież lubimy być obejmowane, przytulane i całowane. Dlatego trzeba to wszystko tak sobie poukładać, żeby można się było jak najczęściej widywać. Nie w każdym przypadku tak się da. Ciężko wykupywać częste loty do Japonii, ale bilety do krajów Europejskich można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze pod warunkiem, że wykupisz lot kilka miesięcy wcześniej.

Wszystko może na początku wydawać się za trudne i zbyt przytłaczające, ale to kwestia sprawnej logistyki. Jeżeli Wam naprawdę zależy znajdziecie odpowiednie rozwiązania i będziecie dążyć do tego, żeby jak najszybciej być tuż obok siebie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Rozstanie boli…kto przeżył ten wie. Mi pomogła Pani ze strony urokmilosny24.pl – dzięki niej odzyskałam ukochanego i nadzieję.
/6 lat temu
warto wchodzić w taki układ, pod warunkiem, że widzi się z parnerem nie tylko na weekend ale i na codzien od czasu do czasu na dluzej.