Jak udekorować tort na chrzciny

Czym możemy ozdobić tort na chrzciny? Jakie dekoracje są w tym roku najmodniejsze?

Tortem częstujemy gości, gdy chcemy uczcić ważne wydarzenie. Ten, który przygotowujemy na chrzciny powinien być wyjątkowy, by podkreślić znaczenie tego dnia. Chrzest jest przecież tylko raz w życiu.

Wyjątkowy tort

Niezależnie od tego, czy przygotowujemy ciasto samodzielnie, czy zamawiamy w cukierni albo u sąsiadki, postarajmy się, by nawiązywał do okazji. Zrezygnujmy z tradycyjnego tortu, który możemy przygotować na urodziny lub imieniny i zamieńmy go w piękne „dzieło sztuki”. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży ozdób do ciast mają z roku na rok coraz bogatszą ofertę, dlatego z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyborem dekoracji.

Doda, Duda i ...? Zobacz najlepsze memy! Ostrzegamy - duża dawka śmiechu!

Dla prawdziwego cukiernika lub wielbiciela tortów nie ma dziś problemu, żeby stworzyć z ciasta praktycznie wszystko, co tylko sobie wymarzymy. Możemy zdecydować się więc na piętrowy tort, pokryty jednolitą masą i ozdobiony bukietami z kwiatów zrobionymi z czekolady, cukru lub wafli, wyglądające z daleka jak żywe rośliny. Kwiaty można zamienić na figurkę śpiącego aniołka, dziecka lub motyla. Torty można ozdobić również kolorowymi opłatkami z różnymi obrazkami. Mogą być one małe lub wielkości tortu, wówczas takim jednym opłatkiem jesteśmy w stanie przykryć całą jego powierzchnię. Na opłatku mogą znaleźć się motywy kościelne, choć niekoniecznie.

Ciasto w kształcie anioła

Jeśli jesteśmy uzdolnieni artystycznie lub znamy zdolnego cukiernika możemy przygotować lub zamówić tort o dowolnym kształcie, przypominający np. siedzącego anioła lub leżące dziecko. Na chrzciny zamawia się najczęściej ciasto w kolorze niebieskim (jeśli Chrzest przyjmuje chłopiec), różowym (jeżeli Chrzest przyjmuje dziewczynka). Z mody nie wyszły również ciasta w kolorze białym i ecru.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)