Dekoracje domu na Halloween - zrób to sama!

Chcesz ozdobić dom na Halloween, a nie wiesz jak to zrobić? Mamy kilka praktycznych wskazówek jak tanio i z pomysłem wykonać dekoracje halloweenowe. Porad udzieli wam ekspert urządzania wnętrz. Czy rzeczywiście wypada i można to zrobić za kilka groszy?

Sklepy oferują wiele dekoracji związanych z Halloween, tymczasem dom możemy upiększyć bez wydawania zbyt wielu pieniędzy. I takie samodzielnie wykonane ozdoby wcale nie odbiegają jakością i kreatywnością od tych kupowanych.

Zobacz też: Makijaż na Halloween

- Amerykanki do Halloween podchodzą bardzo praktycznie. Ze zużytych słoików, plastikowych butelek po sokach i mleku, skrawków materiałów - zbieranych przez cały rok - tworzą prawdziwie kreatywne cuda - mówi Iza Jurasik-Kamińska, ekspert urządzania wnętrz, prowadząca blog pozachodzie.pl.

Zobacz, jak zrobić dynię na Halloween!

Ozdoby domu na Halloween

Jest kilka stałych elementów dekoracyjnych, dzięki którym możesz odmienić swój dom na Halloween.

Ubierz dynię na Halloween!

W sprzedaży znajdziemy dynie ozdobne i jadalne. Jeśli stać nas na to, aby je zniszczyć, owoce możemy pomalować w wymyślne wzory, powycinać wzorki, albo zrobić z nich wazony lub lampiony. Jeśli chcemy nasze dekoracje wykorzystać w kuchni lub przeznaczyć na przetwory, nie nacinajmy ich. Możemy je po prostu poustawiać w różnych miejscach w domu, ubrać w koronki lub swetry. Wtedy nasza dyniowa dekoracja nada się jeszcze do spożycia.

Dynie z szydełka na Halloween

Zobacz też: Jaka jest tradycja święta Halloween?

Dekoracja domu na Halloween - wianek

- Wychodzę z założenia, że wianek jest tak uniwersalną dekoracją, że powinniśmy zainwestować w jeden porządny i tylko zmieniać jego wystrój w zależności od okazji – mówi Iza Jurasik – Kamińska. - Na wiklinowym szkielecie, możemy umieszczać kwiaty, liście, szyszki, szyte ozdoby - wszystko co nam przyjdzie do głowy. Jeśli jednak nie mamy gotowego wiklinowego wianka, nic nie szkodzi - i tu znowu w zależności od budżetu, możemy wykonać wianek z liści, skrawków materiału, wstążek albo wełny.

Zobacz też: Przebrania na Halloween

Girlandy na Halloween

W Polsce jeszcze niedoceniane, ale to bardzo wdzięczny element dekoracji. Girlanda może ozdabiać kominek, drzwi, ścianę, meble, okna, co tylko chcemy i bardzo szybko odmieni nasze mieszkanie, w wybranym przez nas klimacie. Najmniej skomplikowane girlandy to liście, powycinane szmatki, te bardziej skomplikowane możemy ozdobić literkami lub wykonać na szydełku.

Girlanda na Halloween

Zobacz też: Halloween - jak się ubrać z pomysłem?

Oczywiście to dopiero początek. Możemy ozdobić wejście do domu, stół, poszczególne pokoje, przygotować stroje i charakterystyczne potrawy. Każde święto służy do tego, aby spędzać je rodzinnie. Dekoracje domu tylko podkreślają ten klimat. Dlatego ozdabiajmy nasze domy - naprawdę warto. Tym bardziej, że do takiej zabawy możemy zaangażować dzieci.

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)