5 cech idealnej pieluszki dla niemowląt

Na co zwracać uwagę, kupując dziecku pieluszki?

5 cech idealnej pieluszki dla niemowląt fot. Fotolia

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów pieluszek dla niemowląt. Rodzice czasami zupełnie nie wiedzą, które z nich są lepsze, które gorsze i właściwie jedynym kryterium doboru jest ich cena. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze wysoka cena równa się wysokiej jakości, choć oczywiście może tak być. A co jest naprawdę najważniejsze w pieluszkach? Podpowiadamy!

Na co zwracać uwagę, dobierając pieluszkę?

Jest kilka elementów, które świadczą o tym, że dana pieluszka jest lepsza od innych i da dziecku poczucie prawdziwego komfortu. Musi być ona:

Zaśpiewała na castingu piosenkę Ewy Farnej i wbiła jury w fotel. Lepiej od oryginału?

1. Przewiewna

Dzięki temu maluszek uniknie odparzeń na delikatnej skórze. Do środka pieluszki musi dostawać się powietrze.

2. Chłonna

Obecnie niektóre pieluchy posiadają specjalny wkład, który zamienia wilgoć w żel i właśnie dzięki temu pieluszka jest bardziej chłonna. To ważne, bo dziecko w mokrej pieluszce nie czuje się komfortowo, a do tego może się przeziębić, jeśli nie jest zbyt ciepło.

3. Delikatna

Koniecznie zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest pieluszka. Nie powinien być sztywny i przypominać ceraty. Dobre pieluszki są w dotyku niemal jak jedwab. Będą o wiele wygodniejsze dla delikatnej skóry niemowlaka.

4. Łatwa w zakładaniu

Praktyczne są pieluchomajtki, ale to wybór dla nieco starszych maluszków. Dla najmłodszych warto kupować pieluszki z szerokimi rzepami po bokach. Muszą być też dobre jakościowo, by można było odklejać rzep i przyklejać wielokrotnie. Czasami żeby sprawdzić, czy pieluszka jest już pełna, należy ją otworzyć, jeśli okaże się, że jeszcze nie, nie ma sensu brać kolejnej, ale zapiąć tę samą z powrotem.

5. Niekrępująca ruchów

Starsze dzieci dużo przebierają nóżkami, a pieluszka nie może im tego utrudniać. Ważne, by miała odpowiednio wyprofilowane otwory na nóżki, ale też rozciągała się w pasie. W przypadku noworodków powinna mieć także wycięcie na pępek, żeby go nie podrażniać.

Sprawdź też inne porady dla mam niemowlaków:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Witam Polecam pieluchy Pampers Active Baby Dry są najlepsze dla dziecka na noc. Pileucha po całej nocy jest sucha i trzyma doskonale mocz. Dziecko nie jest marudne z powody pieluszki. Najlepsze pieluchy dla dzieci. Gorąco polecam.