POLECAMY

Jak wybrać idealną nianię... elektroniczną?

Przeczytaj, zanim kupisz.
Jak wybrać idealną nianię... elektroniczną? fot. Fotolia
Niania elektroniczna jest bardzo przydatnym gadżetem zwłaszcza, gdy mieszkacie w dużym domu i chcesz mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju dziecka bez potrzeby zaglądania tam co kilka minut. O czym warto pamiętać, wybierając nianię elektroniczną? Radzimy, na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać nianię elektroniczną?

Wybierając nianię, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parametry techniczne. Jakie konkretnie?

1. Zasięg urządzenia

Tu bardzo ważny jest nie tylko zasięg w przestrzeni otwartej, lecz także w pomieszczeniach. Duży zasięg na powietrzu nie oznacza wcale, że będzie on identyczny w mieszkaniu. Należy zatem wybierać nianie o dużym zasięgu – nawet do 500 m na przestrzeni otwartej.

2. Liczba kanałów

Odpowiedni wybór urządzenia o dużej liczbie kanałów pozwala na wyeliminowanie ewentualnych zakłóceń, zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku wielorodzinnym, dlatego im jest ich więcej, tym lepiej. Częstotliwości gwarantujące pracę bez zakłóceń to 1,88 lub 2,4 GHz. Najlepiej jest również wybierać nianie zasilane na dwa sposoby: prąd i baterię. Pozwala to na użycie urządzenia w różnych sytuacjach.

Przydatne funkcje elektronicznych niań

  • Czujnik temperatury, który na bieżąco monitoruje temperaturę albo wilgotność. Niektóre modele mają również funkcję ustawienia zakresu temperatury i alarmują, gdy się ona zmienia.
  • Kanał zwrotny, czyli możliwość przekazywania dziecku informacji głosowych.
  • Kamera, która pozwala podglądać ułożenie dziecka i stwarza poczucie większej kontroli.
  • Monitor oddechu, który pozwala zmniejszyć ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej, poprzez czujniki wykrywające ruch oddechowy dziecka, umieszczane pod materacem łóżeczka.
  • Lampka, kołysanki, projektor – to dodatki, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że dziecko po chwilowym przebudzeniu zajmuje się patrzeniem w ciekawe obrazki wyświetlane na suficie albo wsłuchuje się w usypiające melodyjki.

Sprawdź też porady dotyczące snu niemowlaka:

Na podstawie materiałów prasowych Feedo.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)